Celalettin Cerrah terörür kınadı

Celalettin Cerrah terörür kınadı.8001
  • Giriş : 08.10.2007 / 22:55:00

Edirnekapı şehitliğinde polis şehitlerini anmak için düzenlenen tören şehit yakınları gözyaşlarına boğuldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Törene katılan İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Şırnak'ta 13 kişinin şehit edildiği saldırıyı kınadı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Edirnekapı Şehitliği'nde, polis şehitlerini anmak için tören düzenlendi. Saat 16.30'da düzenlenen anma törenine İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, eşi Hülya Cerrah, ilçe emniyet müdürleri, şube müdürleri, şehit polis aileleri, katıldı.

Dua okunmasıyla başlayan törende şehit polis yakınları gözyaşlarına boğuldu. Ailelerle yakından ilgilenen Cerrah, şehitlerin mezarlarına teker teker karanfil bıraktı. Daha sonra gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cerrah, Şırnak'ta 13 askerin şehit edildiği kanlı saldırıya ilişkin konuştu. Şehit ailelerine bağsağlığı dileyen Cerrah, "Allah rahmet eylesin. Millet olarak tüm şehitlerimize üzülüyoruz. İnşallah bu son olur. ama bu PKK terörünü hep birlikte lanetlememiz lazım. Bölge insanımızın PKK'nın bir terör örgütü olduğunu ve onları lanetlediğini haykırması lazım. Polis şehitlerini anmak için buraya geldi. Burada 52 polis şehidimiz yatmakta. Tüm Türkiye çapındaki şehit ailelerine başsağlığı diliyorum.Vatan için bir karış toprağı vermemek için, bu bayrak için şehit vermeye devam edeceğiz. Terör örgütleri bunu bilmeli mutlaka bunların sonu gelecektir" dedi.

Selvi Şanlı isimli şehit yakını, "Buna bir son verilsin. Her şehit haberi geldiğinde aynı acıları tekrar duyuyoruz. Eğer savaşılacaksa ben gitmeye hazırım. Bu düzelemeyecek bir şey değil düzeleceğine inanıyoruz" diye konuştu.

Başka bir şehit yakını Ayşe Hacıbekiroğlu ise, "Bizler eşlerimizi verdik. Biz de gidip canımızı verelim. Gerekirse biz de kendimizi feda edelim" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious