Çelebi, Sabiha Gökçen'e talip oldu

Çelebi, Sabiha Gökçen'e talip oldu.26426
  • Giriş : 18.03.2009 / 11:55:00

Samim Aydın, Sabiha Gökçen Havalimanı'nın yer hizmetlerini almak için uğraştıklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çelebi Hava Servisi A.Ş Genel Müdürü Samim Aydın, Sabiha Gökçen Havalimanı"nın yer hizmetlerini almak için uğraştıklarını söyledi. Sabiha Gökçen Havalimanı"nın özelleştirilmesinden sonra yer hizmetlerinin Limak"a geçtiğini aktaran Aydın, Limak"ın da bu hizmeti başka bir şirkete devredeceğini, Çelebi"nin de bu yeni şirket olmak için çalıştığını ifade etti.

Çelebi Hava Servisi A.Ş yetkilileri ve havacılık alanında uzmanlaşmış gazeteciler sohbet yemeğinde bir araya geldi. Atatürk, Dalaman, Bodrum ve İzmir Havalimanları gibi yurt içi ve yurt dışında birçok hava yolu şirketine yer hizmeti veren Çelebi Hava Servisi A.Ş Genel Müdürü Samim Aydın ekonomik krizin havacılık sektörüne etkisi ve Türkiye turizminin geleceğini de değerlendirdi.

Kriz ortamında yolcu trafiğinde düşmenin bir süre daha devam edeceğini belirten Samim Aydın, turizm açısından Türkiye"nin İspanya, İtalya ve Yunanistan gibi euro bölgelerindeki destinasyonlara göre daha avantajlı olduğunu vurguladı. Samim Aydın, “Euro"nun değer kazanması ile turist Avrupa"yı tercih etmeyecek ve Türkiye ön palana çıkacak. Kuzey ülkeleri daha önce yılda 2-3 defa tatil yaparken krizle birlikte tatil sayısını 1"e indirecek. Mısır daha çok turist gelsin diye kondu-konaklama ücretlerini sıfırladı. Türkiye"de buna benzer çalışmalar yapıyor. DHMİ indirimler yapıyor. Almanya"da düzenlenen turizm fuarı ITB Berlin Almanya"daki tur acentelerinin yüzde 20 kayıpları olduğunu gösterirken Türkiye"de bu kaybın yaşanmayacağı ortaya çıktı” dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*