Çelebi Holding'ten örnek proje

Çelebi Holding'ten örnek proje.13681
  • Giriş : 15.11.2008 / 13:05:00

Çelebi Holding’in 50’nci Kuruluş Yıldönümü’nde “50’nci Yılda, 50 Çelebi Evi” sloganıyla başlattığı “Evimdeyim” Projesi, ilk meyvesini Kars’ta verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kars Merkez'e bağlı Kara Çoban Köyü İlköğretim Okulu öğretmenleri, artık proje kapsamında yeniden yapılandırılan ve içleri temel eşyalarla donatılan 'Çelebi Evleri'nde, evlerini aratmayacak şartlarda, sıcak bir ortamda yaşayacaklar.

Türk Sivil Havacılık tarihinin en köklü kuruluşlarından Çelebi Holding'in, 50'nci Kuruluş Yıldönümü'nde, TOÇEV ile birlikte, Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaştırma Bakanlığı'nın destekleriyle başlattığı, eğitim alanındaki büyük ve önemli bir sosyal sorumluluk projesi olan “Evimdeyim” Projesi kapsamında ilk iki Çelebi Evi, Kars'ta yapıldı.

ÖRNEK PROJE 'EVİMDEYİM' HAYATA GEÇTİ

“50'nci Yılda 50 Çelebi Evi” sloganıyla başlatılan ve diğer kurum ve kuruluşlarca da örnek alınan proje kapsamında; Kars, Van, Erzurum, Erzincan, Elazığ, Diyarbakır, Mardin, Malatya, Hatay, Tokat illerindeki köy okulları öğretmen lojmanlarının, yeniden yapılandırılıp (restore ya da yeniden inşa edilip) edilmesi planlandı. Yenilenen bu lojmanların, içleri de temel eşyalarla donatılarak, öğretmenlerimize evlerini aratmayacak, tayin olduklarında sadece bavulları ile gelip yerleşebilecekleri birer Çelebi Evi'ne dönüştürülmesi amaçlandı. Projede, Çelebi Evleri'nin, bu illerde bulunan Çelebi Hava Servisi birimlerinde görevli teknik personel tarafından periyodik bakımları yapılarak, uzun yıllar hizmet verebilmelerinin sağlanması da düşünüldü. 'Evimdeyim' Projesi'ne; Çelebi Holding'in 50'nci Yıl Gala Gecesi'nde, Çelebi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Can Çelebioğlu, Yönetim Kurulu Başkan Vekili Canan Çelebioğlu Tokgöz, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ve Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve TOÇEV Başkanı Ebru Uygun tarafından start verilmişti.

İLK ÇELEBİ EVLERİ KARS'IN KARA ÇOBAN KÖYÜ'NDE

Özellikle köylerde görev yapan öğretmenlerimizin, karşılaştığı coğrafi ve iklimsel zorluklardan uzak, evlerini aratmayacak şartlarda yaşamalarını sağlamak için başlatılan 'Evimdeyim' Projesi çalışmaları kapsamında, ilk 'Çelebi Evleri' tamamlandı. Kars merkeze bağlı Kara Çoban Köyü İlköğretim Okulu'nun iki öğretmen lojmanı, proje kapsamında yeniden yapılandırıldı. Yenilenen lojmanların içi de çekyattan buzdolabına, yataktan ocağa kadar temel eşyalarla donatılarak, birer 'Çelebi Evi'ne dönüştürüldü.

ÖĞRETMENLERE TÖRENLE TESLİM EDİLDİ

'Evimdeyim' Projesi'nin ilk meyveleri olan iki 'Çelebi Evi', Kara Çoban Köyü'nde yapılan törenle hizmete açıldı. Çelebi Holding Yönetim Kurulu Üyeleri Mehmet Kaya ve Uğur Doğan, TOÇEV Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Uygun ile Kars Vali Yardımcısı Doğan Demirbaş'ın da katıldığı törenle Lojmanlar, gencecik yaşlarına rağmen büyük fedakârlıklarla Anadolu'nun bu en uç noktasında çocuklara eğitim veren Kara Çoban İlköğretim Okulu öğretmenleri Mehmet Karaman (26) ve Ebru İlkit (20)'e teslim edildi.
Lojman açılışıyla birlikte okul öğrencilerine de, bedenlerine göre isimlerine özel hazırlanan paketlerle, yine Çelebi ve TOÇEV'in katkılarıyla “Bir mont, Bir bot” dağıtıldı.

Kara Çoban Köyü İlköğretim Okulu'nda toplam 28 öğrenci bulunuyor. Ana sınıfının da bulunduğu okulda öğrenciler, 6'ncı sınıfa kadar ders görebiliyorlar. 6, 7 ve 8'nci sınıf öğrencileri ise taşımalı eğitim sistemi ile İlköğretim'i tamamlayabiliyorlar.

Rotahaber

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*