Çelik, 24 Kasım öncesi uyardı

Çelik, 24 Kasım öncesi uyardı.11011
  • Giriş : 11.11.2008 / 17:58:00
  • Güncelleme : 11.11.2008 / 18:01:24

Öğretmenleri pahalı hediye almamaları konusunda uyardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Çelik, "Öğretmenler Gününde öğretmenlerin elini öpmek onlara küçük hediyeler vermek güzeldir ama belli bir dozajı aştığı zaman bunun anlamı değişir" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, yaklaşan 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesinde öğretmenlerin öğrencilerin kendilerine verdikleri pahalı hediyeleri almamaları konusunda uyardı. Çelik, "Öğretmenler Gününde öğretmenlerin elini öpmek onlara küçük hediyeler vermek güzeldir ama belli bir dozajı aştığı zaman bunun anlamı değişir" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Gülen Muharrem Pakoğlu İlköğretim Okulu Spor Salonu açılış törenine katıldı.
Çelik, burada yaptığı konuşmada, geçen yıl düzenlenen bir törende Gülen Muharrem Pakoğlu İlköğretim Okuluna bir tören dolayısıyla geldiğini hatırlatarak, söz konusu törende öğrencilerin kendisine okulda bir spor salonu bulunmadığını ve bu konuda yardım istediklerini anlattı.

Çelik, öğrencilerin bu çağrısı üzerine öğrencilerin kış aylarında dışarıda beden eğitimi yapmamaları için hemen harekete geçtiklerini söyledi.

Spor salonunun sadece Gülen Muharrem Pakoğlu'nda okuyan öğrenciler için değil, çevrede bulunan diğer okulların da bundan faydalanabileceğinin altını çizen Bakan Çelik, daha sonra kapalı spor salonunun açılışını gerçekleştirdi. Çelik, burada öğrenciler ile birlikte top oynadı.

"BUNDA ANORMALLİK YOK"

Çelik, açılışın ardından gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Başbakanlık Etik Kurulunun yaklaşan öğretmenler günü öncesinde Milli Eğitim Bakanlığı'na öğretmenlerin öğrencilerden altın gibi pahalı hediyeler almamaları konusunda bir yazı gönderdiğini hatırlatılması üzerine Çelik, "Devlet adamlarına siyaset adamlarına yöneticilere verilebilecek olan hediyeler bellidir. İnsanlar birbirlerine ufak tefek hediyeler verebilirler ama bir sınıfta öğretmenler günü dolayısıyla 5 tane çocuk öğretmene tam altın, yarım altın getiriyor. Diğer çocuklar birşey getiremiyorlar. Onlar da şüphesiz vermek isterler. Etik Kurulu bunu düşünerek Milli Eğitim Bakanlığı'na bir uyarıda bulunmuştur ve biz de okullara gerekli yazıyı gönderdik. Bunda bir anormallik yoktur. Şüphesiz öğretmenlerimiz, eli öpülesi insanlardır. Öğretmen gününde öğretmenlere saygımızı ve sevgimizi sadece maddi hediyelerle göstermemiz gerekmiyor. Öğretmenler gününde; onların elini öpmek, küçük hediyeler vermek güzeldir. Ama belli bir dozu aştığı zaman bunun anlamı değişir" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*