Çelik, '5 bin öğretmen alacağız'

  • Giriş : 26.01.2007 / 00:00:00

Bir dizi program ve açılış törenine katılmak için Çorum'a gelen Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, şubat ayında sözleşmeli öğretmen alınacağı müjdesini verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

23 Nisan İlköğretim Okulu'nda düzenlenen 2006-2007 eğitim öğretim yılı birinci yarıyıl karne dağıtım törenine katılan Bakan Çelik, burada yaptığı konuşmada öğretmen adaylarına müjde verdi. 10 Şubat'ta 10 bin yeni kadrolu öğretmen ataması yapacaklarını hatırlatan Bakan Çelik, hangi branştan kaç öğretmen atanacağı bilgisinin ise Resmi Gazete ile bakanlığın internet sitesinde yayınlandığını açıkladı.

1-7 Şubat tarihleri arasında müracaatları alacaklarını dile getiren Çelik, başvuruların ardından 10 Şubat'ta 10 bin öğretmenin atacağını belirtti. 15 Şubat'ta ise yeni sözleşmeli öğretmen ataması daha yapacaklarının müjdesini veren Çelik, "Bunu ilk defa burada açıklıyorum ve öğretmen olmayı bekleyen gençlerimize bu müjdeyi buradan vermek istiyorum. 15 Şubat'ta 5 bin sözleşmeli öğretmen alacağız" dedi.

Ayrıca Çorum'da ve başka vilayetlerde hizmetli ve memur açığı olduğunu anlatan Bakan Hüseyin Çelik, öğretmen atamalarının hemen ardından şubat ayı içinde 2 bin hizmetli ve memur ataması yapacaklarını duyurdu. Çelik, okulların daha temiz ve memur gerektiren işlerin daha iyi yürütülmesi için atamaların yerinde olacağını sözlerine ekledi

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious