Çelik, Anayasa Mahkemesi'nin kararını değerlendirdi

Çelik, Anayasa Mahkemesi'nin kararını değerlendirdi.10640
  • Giriş : 06.06.2008 / 20:18:00

Okul açılışlarına katılan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik,Anayasa Mahkemesi'nin kararını değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Hayırsever vatandaşların yaptırdığı okul açılışlarına katılan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik,Anayasa Mahkemesi'nin kararını değerlendirdi.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, "Kim ne derse desin, kim karamsarlık pompalarsa pompalasın, kim felaket tellallığı yaparsa yapsın, bugün dünden, yarın bugünden daha iyi olacak." dedi.

Ferizli ve Hendek ilçelerinde hayırsever vatandaşların yaptırdığı okul açılışlarına katılan Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, karamsarlık ve felaket tellalarına cevap verdi. Bakan Çelik, "Kim ne derse desin, kim karamsarlık pompalarsa pompalasın, kim felaket tellallığı yaparsa yapsın, bugün dünden, yarın bugünden daha iyi olacaktır. Tabi bunu görebilenlere söylüyorum. Gönül gözü vicdan gözü olanlara söylüyorum. Köre demişler ki (şimdi gecedir) diye. O da (ne zaman gündüz oldu ki) demiş. Onlara her zaman gecedir. Onlara sözümüz yok." diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanlığı olarak 3 dev projeye imza attıklarını ifade eden Bakan Çelik, Doğu-Batı kardeşliğini sağlamak için 4 bin okuldan 100 bin öğrencinin taşımaya başladıklarını kaydetti. Bakan Çelik, terörle memleketi kirletmek isteyenlere bu projenin en güzel cevabı verdiğini haziran ve temmuz aylarında bu öğrencilerin Doğu-Batı kardeşliği için Anadolu'da hareket halinde olacaklarını dile getirdi.

"BİZE KARŞI İDEOLOJİK KARIN AĞRISI OLANLAR VAR"

"Temiz Sular Temiz Türkiye" kampanyası başlattıklarını; 20 milyon öğrenci, veli, öğretmenin bütün zamanların en büyük çevre etkinliğini gerçekleştirdiklerinin altını çizerek konuşmasını şöyle sürdürdü: "Öğrencilerimiz akarsu ve göl havzalarında çevre temizliği yaptılar. Bu takdir tebrik edilmesi gereken projeyi bile bize karşı ideolojik karın ağrısı olan bir kesim beğenmedi. (Öğrencilere çöp toplatıyor) dediler. Bir Tibet ata sözü var: (Ben parmağımla ayı gösterdiğim zaman aptallar benim parmağıma bakarlar). Bizim derdimiz çocuklar çöp toplatmak değil. Bizim derdimiz onlara çevre bilinci aşılamaktır. Bir çevre dersi yapmaktır."

Bazı insanların hizmet ettiğini; bazılarının da laf slogan ürettiğini belirten Çelik, milliyetçiliğin lafla olamayacağını ifade ederek, "Atatürk'e ait bir söz var. (Vatanının en çok seven insan, işini en iyi yapan insandır) Biz memleket yollarında gece gündüz koşmaya, hizmet etmeye devam ediyoruz. Ben Sakarya'ya 15.ci defa geliyorum. Gece gündüz, yaz kış demeden, halkımıza gitmeyi, halkımızın ayağına hizmet götürmeyi şeref adlediyoruz. Bundan sonra da size gelmeye hizmet etmeye devam edeceğiz."

Bakan Çelik, gazetecilerin 'Anayasa Mahkemesi'nin kararını nasıl değerlendiriyorsunuz' şeklindeki sorusuna "Bugün konumuz bu değil. Ayaküstü açıklama yapmıyorum. Bu konuda yorum yapmayacağım." karşığını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious