Çelik, Deniz Baykal'a yüklendi

Çelik, Deniz Baykal'a yüklendi.10640
  • Giriş : 05.03.2009 / 20:30:00

Memleketi Van'a gelen Çelik, partisinin seçim bürosunda yaptığı konuşmada, Deniz Baykal'a yüklendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Baykal'ın yıllardır halktan vekâlet alamadığını dile getiren Bakan Çelik, "70 yaşını geçmişsin sayın Baykal, senin yerinde olsam kenara çekilir hatıralarımı yazar, torunlarımı severim. Bu saatten sonra senin memlekete yapacağın en büyük iyilik budur." dedi.

Çelik, seçim bürosunda yaptığı konuşmasında AK Parti hükümeti olarak mücadelelerinin, vatandaşın cebinden hak etmediği parayı şu veya bu şekilde alan ve vatandaşın cebine elini daldıran eşkıyalar ve haramilerle olduğunu söyledi. Çelik, "Biz bütün bu eşkıyalarla mücadele ediyoruz. AK Parti'yi sevmeyenler sayın başbakanımızın aleyhinde atıp tutanlar genellikle 'elinizi halkın cebinden çekin' diye eline vurduklarımızdır. Ama onların eline ve ensesine vurmaya devam edeceğiz hukuk yoluyla. Kurta merhamet ederseniz kuzuya zulmetmiş olursunuz. Biz halkımıza kasteden o kurtlara meydan, imkân ve fırsat vermeyeceğiz." dedi.

Konuşmasında CHP Lideri Deniz Baykal'a yüklenen Çelik, Başbakan Erdoğan'ın ülke ülke, il il gezerek halka hizmet için çalışırken, Deniz Baykal'ın ya Antalya'da kulaç atarak yüzdüğünü veya Oran'da sabah yürüyüşü yapıp keyfine baktığını savundu.

'DEVLETİN RESMİ KURUMLARININ TERÖR ÖRGÜTÜ DEDİĞİ ERGENEKON'UN 'AVUKATIYIM' DİYOR'

Hüseyin Çelik, konuşmasında şunları söyledi: "Deniz Baykal, devletin resmi kurumlarının terör örgütü ilan ettiği Ergenekon'a avukat olduğunu söylüyor. Dün de bir konuşmasında 'Başbakan bana avukat diyor, evet ben milletin avukatıyım' diyor. Ergenekon, milletin lehine çalışan bir örgüt mü ki sen gidip onun avukatlığını yapınca milletin avukatı oluyorsun. Halk kime vekâletname vereceğini çok iyi biliyor. Halk her seçimde oylarıyla Baykal'ı azlediyor. Yıllar yılı halk ona vekâletname vermiyor. Başbakan yapacak oy vermiyor. Bunun için Deniz Baykal, halktan vekâletname alamamış bir siyasi parti lideridir. 70 yaşını geçmişsin Sayın Baykal, senin yerinde olsam kenara çekilir hatıralarımı yazarım, torunlarımı severim. Bu saatten sonra senin memlekete yapacağın en büyük iyilik budur."

DTP'Lİ VEKİLİ KASTEDEREK, "GÜNDEME GELMEK İÇİN BAŞBAKANA KÜFREDİYOR"

Bakan Çelik, konuşmasında isim vermeden DTP'nin Van milletvekili Özdal Üçer'i eleştirdi. AK Parti'nin 5 Van milletvekilinin dışında 2 milletvekili daha olduğunu hatırlatan Çelik, hiçbir şey yapmayınca, özellikleri, maharetleri, kabiliyetleri, marifetleri olmayınca gündeme gelemediklerini ve bunun için başbakana küfretme yolunu tercih ettiklerini söyledi. Çelik, "Ama biz başbakanımıza küfredenlere karşılık vermeyi bile kendimize yedirmiyoruz. Kötü söz sahibinindir. Herkes kendine yakışanı yapar." dedi.

KENAR MAHALLELERDEKİ OTURANLARIN DERME CATMA EVLERİNİN KENTSEL DÖNÜŞÜMLE PIRIL PIRIL DAİRE SAHİBİ YAPACAĞIZ"

Hüseyin Çelik, Van 1990'lı yılların başından itibaren başta terör olayları sebebiyle ilçelerden, köylerden ve çevre illerden göç aldığını hatırlatarak, Van'ın bu göçle büyüyerek irileştiğini söyledi. Kenar mahallelerde derme çatma evler yapıldığını hatırlatan Çelik, milletin gücü arkalarında olduğu müddetçe şehrin kenar mahallelerinde ne kadar derme çatma ev varsa hepsini Kentsel Dönüşüm Projeleriyle oralarda oturanları pırıl pırıl ev sahibi yapacaklarını vurguladı.

Van Belediyesi'nin borçlarının olduğu söylentilerine tepki gösteren Bakan Çelik, "Kardeşim kaygısı sana mı düştü. Belediyenin borcunu sen mi ödeyeceksin. Türkiye'de en çok borcu olan Ankara Büyükşehir Belediyesi'dir fakat Ankara yine güzel hizmetler yapılıyor. Siz hiçbir hizmet yapmazsanız borcunuz da olmaz. Kanalizasyon yapılmazsa, vatandaşa sağlıklı su götürülmezse, yeni yollar ve bulvarlar yapılmazsa o zaman belediyenin borcu olmaz. Demek ki iş yapılmış ki onun için borcu var." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*