Çelik, muhalefeti eleştirdi

Çelik, muhalefeti eleştirdi .10935
  • Giriş : 11.10.2008 / 21:21:00

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Ana muhalefet dünyayı saran krizlere Türkiye'yi bulaştırmamak için proje üretmek yerine gelin açık oturum yapalım diyor" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Ana muhalefet, dünyayı saran krizlere Türkiye'yi bulaştırmamak için proje üretmek yerine gelin açık oturum yapalım diyor. Muhalefetin dünyası ve ufku, Kapıkuleyi geçmiyor" dedi.

Yozgat'ta katıldığı AK Parti Sorgun İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada ana muhalefete yüklenen Bakan Çelik, Amerika'da başlayan krizin dünyaya yayıldığını, bu krizden 'bana ne deme' gibi durumun söz konusu olmadığını belirterek, "Bizim siyasetçilerimiz eski siyasetçi, biz otururuz ekmeğimizi fırından alırız yeriz zannediyorlar. İki kutuplu dünyadaki o anlamsız çekişmelerden bahsediyorlar, artık öyle bir dünya yok. Para dünyanın parası, sermaye küresel sermaye, akşam Hindistan'da sabah Şili'de, şimdi böyle bir dünyadayız. Kriz başlayınca herkes tedbirli olmaya, isteklerini ertelemeye başlıyor, panik havası her yere yayılıyor, Türkiye'ye bunun izleri de gelmeye başladı" diye konuştu.

"Hükümet olarak biz krize endekslenelim, bunları konuşalım diyoruz" diyen Çelik, "Ülkemizde aş, iş sorunları var yeni bir sorun eklemeyelim diyoruz. Muhalefete varsa bir projeniz getirin diyoruz. Adamlar çıkıyorlar, 'Başbakanım açık oturuma var mısınız' diyorlar. Başbakan'ın işi gücü bittide seninle ne konuşacak. Gelin deniz fenerini konuşalım diyorlar. Deniz fenerinde bir şey varsa yargı orada. Gidilir mahkemeye suçlu varsa cezasını çeker. Bunun başbakanla, bizimle ne ilgilisi var" şeklinde konuştu.

Çelik açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Bizim bu krizden çıkışın, krize bulaşmanın yolu ile ilgili bizde şöyle bir proje var, gelin bunu paylaşalım demen gerekirken, adamların dünyası Kapıkuleden öteye geçmiyor, ufukları da geçmiyor ne yazık ki. Biz 2001 krizinden ders alan bir ülke olarak, bizim bankalarımız sağlam, kamu maliye politikalarımız sağlam, reel sektör 2001 yılına göre 3 misli daha iyidir. Fakat bu krizin uzun sürmemesi hepimizin dileğidir. Türkiye bu sağlamlıkta olmasına rağmen, bunun uzun sürmesi tüm dünya piyasalarını etkilediği gibi Türkiye'yi de etkiler. Bunun da önlemlerini alma konusunda hükümet olarak teyakkuz halindeyiz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*