Çelik: "AKP Kavgalara son verdi"

Çelik:
  • Giriş : 24.03.2009 / 02:00:00
  • Güncelleme : 24.03.2009 / 00:19:08

Çelik: "40 yıldır başbakan olamıyorsan çek git kardeşim'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Faruk Çelik, Bilecik'in Pazaryeri ilçesindeki bir çay bahçesinde yaptığı konuşmada, Türkiye'de 6.5 yıldır laf değil iş ürettiklerini, hizmetlerde de ayrımcılık yapmadıklarını söyledi.

AK Parti'nin ''sen-ben kavgalarına'' son verdiğini belirten Çelik, şöyle konuştu:

''Senin partin benim partim, senin köyün benim köyüm olayını bitirdik. Bu adaletsizlikleri yerel yönetimde, genel yönetimde, köy hizmetlerinde, heryerde kaldırdık, çöpe attık. İnsana değer veren, insana saygı duyan, insan onurunu yücelten yeni bir anlayış getirdik. Türkiye'de siyasi istikrar korunursa, istikrarlı bir yönetim olursa çözülemeyecek sorun yok. 6 yılda Türkiye'ye çok şey kazandırdık. Say sayabildiğin kadar, tonlarca iş yaptık. Eskiden hangi partiden olursanız olun, oyunuzu AK Parti'ye verin. Çünkü çalışana oy vermeseniz, ideolojik ve partizanca davranırsanız, çalışan insanların şevkini kırarsınız. Çalışacak adam bulamazsınız.''

Çelik, bir çiftçinin, ''sütün kilosunu 40 kuruşa verdiklerini, yemin bir çuvalını ise 40 liraya aldıklarını'' belirtmesi üzerine, ''Okullara sütle ilgili Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı kanalıyla kampanya başlatıyoruz. Bütün okullara, gençlere ve yavrularımıza süt vererek, bu sütü satmamız lazım. Aksi takdirde üretilen sütü satmadığın zaman zarar olur, doğru. İnşallah tüketim arttıkça siz de yararlanacaksanız'' dedi.

BİLECİK ZİYARETİ

Daha sonra AK Parti Bilecik seçim Bürosu'nu ziyaret eden Çelik, burada yaptığı konuşmada da gençliğinin Ecevit ve Demirel kavgasıyla geçtiğini söyledi.

Çelik, ''Çocukluğumda Deniz Baykal vardı. Şimdi bakan oldum, yine Deniz Baykal karşımızda. Böyle şey olur mu? Türk siyasetinde başbakan olmak için siyasetçi olunur, 40 yıl başbakan olamıyorsan çek git kardeşim'' diye konuştu.

Baykal'ın pek çok seçim yitirdiğini belirten Çelik, şunları kaydetti:

''Ne biçim bir koltuk işidir bu. Hem seçimleri kaybedeceksin, hem barajın altında kalacaksın, hala çıkıp Bilecik'ten oy isteyeceksin. Ayıptır ayıp. Türkiye'nin birliğinin ve bütünlüğünün adresi AK Parti'dir. Başbakan Erdoğan bir gün Diyarbakır'da, bir gün İzmir'de, bir gün Sinop'ta. Türkiye'nin dört bir tarafında varolan tek parti AK Parti'dir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*