Çelik: Asker göndereceğiz

  • Giriş : 16.08.2006 / 00:00:00

AK Parti Grup Başkan Vekili Faruk Çelik, Lübnan'a barış amaçlı asker göndereceklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bursa'nın İnegöl ilçesinde Mobilya Sanayi Bölgesi'ne yaptırılan Botanik Park'ın açılışında konuşan AK Parti Grup Başkan vekili Faruk Çelik, Ortadoğu'da yaşanan savaşa dikkat çekti. "Bizler mutluluk içerisinde yaşarken, Ortadoğu'da çocuklarımız katlediliyor, bombalar yağıyor" diyen Çelik, özgürlükten, insan haklarından bahsedenlerin sınıfta kaldığını kaydetti.

Çelik şunları söyledi: "ıÜüHani nerede Filistin'de, Lübnan'da özgürlük ve insan hakları. Bütün dünyanın bedduasını alanlar, madden ve manen bunun cezasını göreceklerdir. Bakın çıkan savaş nedeniyle insanların evini bulamadığı ve çocukların sokağa atıldığı bir dünyada yaşıyoruz. Bunlara bir son verilmesi gerekiyor."

Türkiye'nin Lübnan'a barış amaçlı, insanı imaçlı asker göndereceğini vurgulayan Çelik konuşmasını şöyle sürdürdü: "Bizler orada askerimizin can güvenliği sağlanmadan, barış ortamı sağlanmadan gönderecek değiliz. Biz oraya barış amaçlı, insani amaçlı asker göndereceğiz. Mehmetçiğimizi daha önce nasıl Bosna'ya, Kosova'ya göndermişsek, Lübnan'a da aynı amaçla göndereceğiz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious