Çelik bir daha Ardahan'a gelmesin

Çelik bir daha Ardahan'a gelmesin.10289
  • Giriş : 23.11.2008 / 22:13:00

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, ayağı uğurlu gelmediği için Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in bir daha Ardahan'a gelmemesini ve istifa etmesini istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bakan Çelik'in geçen 31 Kasım'da açılış ve incelemelerde bulunmak üzere Ardahan'a geldikten sonra öğretmen açığının 400'den 657'ye yükseldiğini, okullarda derslerin boş geçtiğini, ailelerin çocuklarını alarak başka kentlere göç ettiğini iddia eden Ensar Öğüt şunları söyledi:

"Bir daha Milli Eğitim Bakanı Ardahan'a gelmesin. Çünkü, ayağı Ardahan'a uğurlu gelmiyor. Eğitim sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıya katılan Bakan Çelik'ten sonra Ardahan'da öğretmen göçü başladı. Yıllarca hasreti çekilen Ardahan Üniversitesi'ne ise sadece Rektör atandı. Başka hiçbir kadrosu yok. Yüksekokul ve 23 Şubat İlköğretim Okulu'nun `oturulamaz' raporu verilen iki binası üniversiteye veriliyor. Sağlam binalara ise Milli Eğitim Bakanlığı el koydu."

Ardahan Üniversitesi'nin kısa sürede bina sorununun çözülmesini isteyen CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, "Ardahan'ın ekonomisine önemli katkıda bulunacak olan üniversitenin önümüzdeki yıl öğrenci almasını istiyoruz. Ardahan, Rus işgalinden sonra böyle bir zulüm görmemiştir. Artık bizleri kandırmasınlar. Yoksa Ardahan'dan Ankara'ya yüreyeceğiz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*