Çelik çirkin sözlere sert çıktı

Çelik çirkin sözlere sert çıktı.20875
  • Giriş : 01.11.2008 / 21:57:00

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Başbakan'a yapılan çirkin yakıştırmalara sert çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, ''Mescid-i Aksa'yı ağzına en son alacak adamlar, kendileri Şaron'a benzeyen adamlar, Başbakanımıza böyle bir yakıştırmada bulunuyor. Bu yakıştırmayı nefretle, şiddetle kınıyoruz'' dedi.

Van'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen toplu açılış töreninde konuşan Bakan Hüseyin Çelik, Vanlıların misafirperver ve vefalı insanlar olduğunu belirtti.

Vanlıların meydanları doldurarak Başbakan Erdoğan'a sevgi ve saygılarını ifade ettiğini söyleyen Bakan Çelik, şunları kaydetti:

''Van'a 18 Mayıs 2007'den bu yana 600 milyon YTL'lik yatırım yapan Başbakan Erdoğan, yatırımlarını açılışını yapmak atmak üzere kente geldi. Bir ülkenin Başbakanı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Başbakanı Van'a geliyor. Fakat ne yazık ki ideolojik karın ağrısı, bölücü saplantı içerisinde olanlar Başbakanımıza nezaketsizlik gösteriyor. Mescid-i Aksa'yı ağzına en son alacak adamlar, kendileri Şaron'a benzeyen adamlar, Başbakanımıza böyle bir yakıştırmada bulunuyor. Bu yakıştırmayı nefretle, şiddetle kınıyoruz. Kem söz, kötü davranış sahibine aittir.''

Hüseyin Çelik, ''Sayın Başbakanım sizlerden özellikle istirham ediyorum, bu ve benzeri, bugün Van'ın havasını kirleten insanları lütfen Van'ın güzel insanlarıyla, esas yürekli güzel insanlarıyla kimse karıştırmasın'' diye konuştu.

BENİM HALKIM MİLLETİNE, DEVLETİNE SAHİPTİR

Bakan Çelik, Başbakan Erdoğan'ın Van'a hayırlı hizmetlerin açılışını yapmak için geldiğini belirterek, ''Kim ne derse desin yarasalar gün ışığından hoşlanmaz. Sizi her zaman bağrımıza bastığımız gibi bundan sonra da basacağız. Van halkı size sevgilerini, saygılarını sunuyor'' dedi.

Çelik, tüm Türkiye'nin bağrına bastığı tek liderin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti:

''Türkiye'nin 780 bin kilometre toprağını bağrına basan, 81 vilayetin 80'inden milletvekili çıkaran tek siyasi hareket de AK Parti hareketidir. Van halkı, 2002 seçimlerinden bu yana sizin liderliğinizdeki bu kadroya her zaman sevgilerini, saygılarını sunmuştur, bağlılığını bildirmiştir. Bunu sandıkta oylarıyla ve tavrıyla ortaya koymuştur. Kim ne derse desin, kim ne kadar olumsuz tablo çizerse çizsin, benim halkım milletine, devletine, ortak değerlerine sahiptir, bundan sonra da sahip çıkmaya devam edecektir.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*