Çelik: Eczacılara pabuç bırakmayız!

Çelik: Eczacılara pabuç bırakmayız!.13325
  • Giriş : 06.01.2009 / 00:20:00

Türk Eczacıları Birliği'nin ilaç alım protokolünü fesh etmesiyle başlayan tartışmaya Faruk Çelik son noktayı koydu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Konuyu NTV canlı yayınında değerlendiren Çelik, yeni sözleşmeyi TEB ile yapmak istediklerini ancak eczacıların çatı örgütünün meseleyi siyasi zemine oturtmak istediğini belirtti.

TEB'e bir kez daha uzlaşma çağrısında bulanan Çelik, "Biz 16 Ocak'a kadar bir anlaşmanın sağlanması için iyi niyetli duruşumuzu sergileyeceğiz. Fakat 16 Ocak'tan sonra eczacılarla bu işi götürme konusunda bir iradeyi ortaya koyacağımızı burada açık ve net bir şekilde ifade ediyorum." diye konuştu. TEB'in 'vatandaş ilacı 2 şubatta parayla alacak' restine Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) e-sözleşme projesiyle cevap vermişti.

21 Aralık 2008'den bu yana süren ilaç tartışmasına Çalışma Bakanı Faruk Çelik yeni bir açılım getirdi. Çelik, TEB'i siyasi davranmakla suçladı. "2 Şubat itibariyle vatandaşlarımız endişe duymasınlar, bu sözleşmeyi biz TEB'le birlikte yapmak isteriz." diyen Çelik, eczacıların sıraladıkları 4- 5 sorunun çözülebileceğini, ancak TEB'in konuyu siyasi bir zemine oturtmak istediğini dile getirdi.

TEB'i sert dille eleştiren Çelik, "Temenni etmem ama yine 29 Mart yerel seçimlerine yönelik siyasi bir duruş ise buna kesinlikle pabuç bırakmayacağımızı burada ifade etmek istiyorum." dedi. TEB'e uzlaşma çağrısı yapan Çelik, 16 Ocak'tan sonra sözleşmeyi TEB yerine eczanelerle müstakil olarak imzalayacaklarının sinyalini verdi.

Çelik, "Biz 16 Ocak'a kadar bir anlaşmanın sağlanması için iyi niyetli duruşumuzu sergileyeceğiz. Fakat 16 Ocak'tan sonra eczacılarla bu işi götürme konusunda bir iradeyi ortaya koyacağımızı burada açık ve net bir şekilde ifade ediyorum." şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*