Çelik: Eğitimle ilgili bütün meseleler masaya yatırılıyor

Çelik: Eğitimle ilgili bütün meseleler masaya yatırılıyor.7589
  • Giriş : 08.11.2007 / 08:35:00

Hüseyin Çelik, ''Eğitimle ilgili bütün meseleler masaya yatırılıyor. Teşhis koyuyoruz.'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bakan Çelik, çeşitli toplantı ve açılışlar için geldiği Malatya'da, Öğretmenevi'nde gerçekleştirilen Eğitim Değerlendirme Toplantısı'na katıldı. Burada bir konuşma yapan Bakan Çelik, eğitimdeki sorunları yerinde görmek amacıyla iller bazında toplantılar düzenlediklerini belirtti.

Yapılan toplantıların ardından tespit edilen aksaklıkların öncelik sırasına göre çözüme kavuşturulduğunu kaydeden Çelik, şunları kaydetti:

''2003-2007 tarihleri arasında 70 ilde 'Eğitim Değerlendirme' toplantıları yaptık. Burada gördüğünüz gibi vali, milletvekilleri, milli eğitim çalışanlarımızla eğitimde fiziki alt yapı, teknoloji ne durumda, bunlar değerlendirildi. Taşımalı eğitimden yatılı okullara kadar bütün meseleler masaya yatırılıyor. Bunun sonucunda tespit ettiğimiz aksaklıklar, öncelikler sırasına göre çözülüyor. Yaptığımız tespitlerden sonra teşhis koyuyoruz, takip ediyoruz ve en son aşamada da birimler bir üst makama bir tekmil gibi iletiyor. Ben de sayın Başbakanımıza tekmil veriyorum. Başbakanımız da bu tekmili halka verecektir.''

Daha sonra basına kapalı devam eden toplantıya Bakan Çelik'in yanı sıra, Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz, Malatya Milletvekilleri ve Milli Eğitim Müdürlüğü personeli katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious