Çelik Erişçi'ten 'yurt yangınına' ironik eleştiri

Çelik Erişçi'ten 'yurt yangınına' ironik eleştiri.14643
  • Giriş : 30.11.2016 / 23:38:00

Türk pop müziğinin ünlü ismi Çelik, Adana Aladağ'daki yurt yangının ardından ironi yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çelik, Adana'nın Aladağ ilçesindeki yurt yangınından sonra sosyal medya hesabından ironik bir video çekip yayınladı.

Ünlü sanatçı, yetkililerin "üzüntü duyduklarını" söylediği açıklamalarına atıfta bulunarak facialardan ders alınmadığını imalı bir dille anlattı.

"ADANA'DAKİ OLAYIN BÜYÜTÜLECEK BİR YANI YOK"

Çelik, ironi yaptığı videosunda, "Arkadaşlar dün gece Adana'da olan olayın çok da büyütülecek bir yanı yoktur. Yetkililer olaya el koydular ve gerekli açıklamaları bugün televizyonlarda yaptılar. 'Çocuklar bizim çocuklarımızdır. Çocuklar bizim geleceğimizdir ve Türkiye Cumhuriyeti büyük bir devlettir' diyerek bu olaydan da bir ders çıkartılacağını bize açıkladılar. Olaylar halkımızın gözü önünde olmaktadır. Halk bunun farkında, bilincinde ve sorumluluğundadır. Eminiz bundan önce depremlerde, maden kazalarında, asansör kazalarında ve daha başka nice kazalarda olduğu gibi yetkililer bu olaydan da gerekli dersi alacaktır. Dolayısıyla sosyal medyada gereksiz faaliyetlerde bulunup uğraşmaya gerek yoktur. Hepiniz çekilebilirsiniz dağılabilirsiniz." dedi. 

ÇELİK'İ ANLAMADILAR

Çelik'in bazı takipçileri, sanatçının ironi yaptığını anlamayınca yeni açıklamalar yapmak zorunda kaldı. Çelik, ironiden anlamayan takipçilerine şunları yazdı:

"Şehitlere olan duyarsızlığa dikkat çeken vidosu tüm ülkede yankı bulan birinin Adana’daki evlatlara üzülmediğini düşünmek akılcı olmaz. İroni eleştirir, ama eylem yapmaz, Hiciv alay eder küçümser ve menfaat bekler… Bunlar bana uymaz… Ben kinâye tercih ediyorum küfür edip ya da eleştirdiğiniz video halkı koyun gibi gören ve uyutan yetkililerin ağzıdır... Ben ise bunu hak etmediğimizi düşünüyorum. Saray soytarısı, Fetöcü, taraf mı değiştirdin diyen var ve hatta duyarsız vatan haini! En çok saray soytarısına güldüm… Çocuk istismarı, tecavüz, dövme, kadına şiddet, maden asansör kazası önlem alınacaktır devlet büyüktür sözleri Sonuç; aynı tas aynı hamam... Kısacası ülkemizin hali iyi değil, bir müzisyen olarak yıllardır söyleyeceğimi söyledim Gerisini ülkenin gerçek sahibi olan haklımız bilir. En ilginci de bir videoda söylenen sözü anlayanların olduğu ama anlamayanlarında olduğu… Bu anlayanlar ve anlamayanlar durumu ne olacak?"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*