Çelik kasa içinde silah sevkiyatı

Çelik kasa içinde silah sevkiyatı.15352
  • Giriş : 13.06.2009 / 20:03:00

Bursa, İstanbul ve Trabzon'da eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonda silah kaçakçılarının polise yakalanmamak için çelik kasada sevkiyat ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bursa, İstanbul ve Trabzon'da eş zamanlı gerçekleştirilen operasyonlarda, polise yakalanmamak için şifreli çelik kasa içinde silah sevk ettikleri iddiasıyla gözaltına alınan 5 kişi, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin yaptığı istihbari çalışmalar neticesinde Trabzon'da imal edilen el yapımı silahları Bursa ve İstanbul'da sattıkları belirlenen M.B. (80), M.Ö. (52) A.M.H. (43), kardeşi A.M.H. (31) ve S.M.H. (50) gözaltına alındı.

Operasyonda ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, biri suikast silahı toplam 7 tabanca ve 198 adet mermi ele geçirildi.
Silahları bin 500 TL'ye sattıkları belirtilen zanlılar, "suç işlemek için örgüt kurmak, örgüt halinde ruhsatsız silah ticareti yapmak ve 6136 sayılı Ateşli Silahlar Kanunu'na muhalefet" suçlarından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*