Çelik: ÖSS'de kazanmak da var kaybetmek de

  • Giriş : 13.06.2007 / 14:28:00

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Öğrenci Seçme Sınavı'nın (ÖSS) bir eleme sınavı olduğunu belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 17 Haziran 2007 tarihinde yapılacak olan Öğrenci Seçme Sınavı'nın (ÖSS) bir eleme sınavı olduğunu belirterek, "Bu bir eleme sınavıdır. Kazanmak da var kaybetmek de. Bu sınavda bir kişi birinci, bir kişi ise bir buçuk milyonuncu olacak." dedi.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ve Maliye Bakanı Kemal Unakıtan "Vergibilir Çalışma Protokolü" imza törenine katıldı. Törende konuşma yapan Çelik, "Çocuklarımıza verginin istiklalimiz hem de istikbalimiz olduğunu öğretmemiz lazım" şeklinde konuştu. Çelik ülke refahının 'daha çok üretim, daha çok çalışma ve daha çok vergiden' geçtiğine değindi.

En büyük yatırımın insana olan yatırım olduğunu ifade eden Unakıtan ise, "Üretimin en kalitelisini eğitimliler yapar, işsizlik grubuna bakarsanız ise eğitimsiz kişilerden oluşmaktadır. Eğitim fevkalade önemlidir" dedi. Unakıtan, vergisini ödemeyen adamın evladına kötülük edip, geleceği ile oynadığını söyledi.

Çelik ve Unakıtan, 2007 yılı "Vergi" konulu komposizyon, şiir ve resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödüllerini verdi.

Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Çelik, bir gazetecinin, "17 Haziran 2007 Pazar günü yapılacak olan ÖSS'ye gireceklere bir mesajınız var mı?" sorusuna, "Bu bir sınav, eleme sınavıdır. Kazanmakda var kaybetmekde, bu sınavda bir kişi birinci, bir kişi ise bir buçuk milyonuncu olacak." yanıtını verdi.

Sınava gireceklere rahat olmaları, stres yapmamaları uyarısında bulunan Çelik, sınavı kaybetmenin dünyanın sonu olmayacağını söyledi. Çelik, "Bu bir sınav, eleme sınavıdır. Kazanmak da var kaybetmek de, bu sınavda bir kişi birinci, bir kişi ise bir buçuk milyonuncu olacak. Bütün gençlerimize tekrar başarılar diliyorum" dedi.

Geçtiğimiz hafta yapılan OKS sınavında yanlış soru çıktığı iddiası ile ilgili olarak da Çelik, "Bu bir iddiadır. Gönderirler arkadaşlarımız incelerler. Her yıl bu tip iddialar çıkıyor. Arkdaşlarımız inceliyorlar" şeklinde cevap verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious