Çelik: Şahin'in söylediklerine katılmıyorum

Çelik: Şahin'in söylediklerine katılmıyorum.10640
  • Giriş : 24.02.2009 / 21:28:00
  • Güncelleme : 24.02.2009 / 21:33:23

Bakan Çelik, “Ben olsam böyle söylemezdim, söylediğine katılmıyorum” dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in kamuoyunda tepki çeken -Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in kamuoyunda tepki çeken sözlerini “Ben olsam böyle söylemezdim, söylediğine katılmıyorum” sözleriyle değerlendirdi.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Meclis Genel Kurulu'nda DTP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan'ın gündemdışı konuşmasına yanıt verdi. Başbakan'ın seçim mitinglerine başbakanlık imkanlarıyla gittiği, başbakanlığa ait otobüsü kullandığı yönündeki iddiaları yanıtlarken bu iddiaların doğru olmadığını söyledi. Çelik, ''Ben Sayın Başbakan'ın mitinglerinin yarısında bulundum. Partisinin otobüsüyle gidiyor, her türlü iş burada yapılıyor. Başbakan, gittiği her vilayette resmi açılış programlarına da katılıyor. Resmi devlet töreni ile yapılan programlara katılıyor. O programlarda Başbakanlığın otobüsünü kullanıyor. Resmi program çerçevesinde bu araçları kullanmasının etik olmayan tarafı yok'' diye konuştu.

BAKAN'IN SÖYLEDİĞİNE KATILMIYORUM”-

Çelik, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin'in Antalya'da söylediği sözlerini de değerlendirdi. Belediyelerin aylık ödemelerinin parti ayrımı yapılmaksızın, nüfusa göre tespit edilen oranda yapıldığını söyleyen Çelik, 81 ilin kendileri için aynı önemi taşıdığını vurguladı. Şahin'in sözlerini ise Bakan Çelik, ''Siyasette tecrübeli bir arkadaşımızdır. Ben olsam böyle söylemezdim. Sayın Bakan'ın söylediğine katılmıyorum. Ama eğer Sayın Şahin şunu söylediyse; merkezi hükümetle yerel yönetimin iş birliği uyumundan, ona bir şey diyemem''
şeklinde değerlendirdi.

“YANLIŞ YAPANLARIN AVUKATLIĞINI ÜSTLENMEK GİBİ…”-

Konuşmasında Doğan Grubu'na verilen vergi cezasını da değerlendiren Bakan Çelik, cezanın yapılan denetimler sonucu tespit edildiğini söyledi. Hukuka aykırı bir durum varsa bağımsız yargıya gidilmesi gerektiğini kaydeden Çelik, vergi rekortmeni olduğunda Aydın Doğan'a plaketini Başbakan Erdoğan'ın verdiğini belirtti. Çelik, “Yanlış yapan kim olursa olsun, medya patronu ya da siyasi kişi de olabilir... Yanlış yapanların avukatlığını üstlenmek gibi kötü bir huy belirdi sizde.''dedi.

-“DÜZ AYNA OLSUN FUAR AYNASI OLMASIN”-

Çelik bugün bir gazetede yer alan bir okulun yakıtının bittiğine ve soğukta eğitim verildiğine ilişkin habere tepki göstererek ''Cuma günü okulun yakıtı bitmiş. Gerekli bağlantılar daha önceden yapılmış. Pazartesi yakıt okula gelmiş. Bir gün böyle bir aksama olabilir. Şimdi böyle bir manşetin iyi niyetle, basının denetim gücünü kullanmakla bağdaşır tarafı var mıdır? Medyanın yüzümüze ayna tutmasına biz razıyız ama bu düz ayna olsun, fuar aynası olmasın'' dedi.

-“BAŞBAKAN BASİRETLİDİR”-

Çelik'in konuşmasının ardından yeniden söz alan DTP'li Kaplan, ''Sayın Başbakan'ın Mardin'de, Cumhuriyet Meydanı'nda devlet otobüsüne bindiğinin kasetini vereceğim, kanıtlayacağım. Sonra sizden özür bekleyeceğim'' derken Çelik de ''Doğrudur, Sayın Başbakan miting programını bitirdikten sonra resmi açılışa gidecekse Başbakanlığın otobüsünü kullanıyor. Ama parti programına giderken kullanmıyor. Başbakan parti ve Başbakanlık otobüsünü birbirinden ayıracak kadar basiretlidir'' karşılığını verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*