Çelik: Türkiye'de her şey yolunda!

  • Giriş : 06.04.2007 / 00:00:00

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Türkiye'de her şeyin yolunda gittiğini belirterek, ''AK Parti'nin faaliyetlerini hazmedemeyenlerin eleştirilerini ciddiye almıyoruz'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bakan Çelik, partisinin Mersin İl Başkanlığını ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, Türkiye'de ekonomiden sağlığa, eğitimden diğer tüm konulara kadar her şeyin yolunda gittiğini söyledi.
Muhalif partiler tarafından eleştirildiklerini ifade eden Çelik, şunları kaydetti:
''Bize, (Türkiye ilerliyor diyorsunuz, ama borç stoğu artı) diyorlar. Ve yaptığımız güzel icraatları gölgelemeye çalışıyorlar. Biz iktidar olduğumuz zaman Türkiye'nin toplam gayri safi milli hasılası 181 milyar dolardı. 79 yılda geldiğimiz nokta buydu. Peki 4 yılda ne oldu? Bu rakam 400 milyar dolara çıktı. Yani 219 milyar dolar artı.'' Türkiye'de her şeyin yolunda gittiğini belirten Çelik, ''AK Parti'nin faaliyetlerini hazmedemeyenlerin eleştirilerini ciddiye almıyoruz. Başarılar karşısında şaşkına dönenler, söylentiler çıkartıyorlar'' dedi.
Adliye hizmetleri için bir çok yerde yeni binaların yapıldığını söyleyen Çelik, ''Üstelik bizim yaptığımız adliye sarayları 20 sene süren cinsten değil. Biz, 12 ayda yapıp hizmete sokarız. Adliye saraylarındaki yargı, bizden önce bağımsız yargı değildi, bakımsız yargıydı'' diye konuştu.
Her konuda büyük hamleler yapıldığına işaret eden Çelik, şöyle konuştu:
''Son 2 yılda Türkiye tarihinde görülmemiş bir başarıyı yakalayarak, sadece Mersin'de KÖYDES Projesi kapsamında, yani köylerin içme suyu ve yolları için 63 trilyon para ödendi. Bu dudak uçuklatan bir rakamdır. İl Özel İdaresi 20 yılda bu yatırımı yapamazdı. Niye? Artık 20. yüzyılda susuz köyden bahsedersek, bu bizim ayıbımız olur. Hani çağdaşlık falan deniyor ya kendini çağdaş kabul edenler, yıllar yılı bu memleketi sefalet içinde bıraktılar. İşte çağdaşlık budur.''

ANADAN DOĞMA MUHALİFLİK
Yasaklar, yolsuzluk ve yolsuzlukla mücadele için yola çıktıklarını anlatan Çelik, bazılarının bu durumdan hoşnut olmadığını belirterek, ''O bazılarının beğenmemesi, bizim doğru yolda olduğumuzu ve iyi şeyler yaptığımızı gösteriyor'' dedi.
Karşı çıkışların temelinde ''anadan doğma muhalif'' olunmasının yattığını savunan Çelik, şöyle devam etti:
''Türkiye'de Menderes zamanında Vatan Caddesi yapıldığında, CHP'liler, 'bu kadar geniş caddelere ne gerek var, buraya uçak mı inecek?' dediler. Şimdi Vatan Caddesi'ne bakın, yanında çok geniş caddeler olmasına rağmen akşam saatlerinde trafik yine de tıkanıyor. Bu ufuk meselesidir. Ne yapılırsa yapılsın, bu zihniyet hep karşı çıktı.''

SEÇİMLERE DOĞRU
Halkın, yıllardır göremediği hizmetleri AK Parti iktidarı döneminde yaşamaya başladığını söyleyen Çelik, konuşmasını şöyle sürdürdü:
''Önümüzde bir seçim var, bunda da sizin oylarınıza talibiz. Daha seçim kampanyası başlamadı ama siz teşkilatımız olarak Mersin'in sesini, dünyaya duyurun. Bugün ülkemizde 16 büyükşehir belediyesi var. Bunların 12'si AK Parti'lidir. Siz neden 4'ün içinde olasınız?'' Toplantı, daha sonra basına kapalı olarak devam etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious