Çelik: Yardımların seçimle ilgisi yok

Çelik: Yardımların seçimle ilgisi yok.10640
  • Giriş : 26.02.2009 / 16:02:00

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, fakirlere yapılan yardımların seçimle alakası olmadığını belirterek, ''Bu tamamen geçimle ilgili bir meseledir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Çelik, İstanbul'da faaliyet gösteren bir çocuk giyim firmasınca Van'ın Hacıbekir Mahallesi'nde bulunan 16 derslikli Kinyas Kartal İlköğretim Okulu'ndan 600 öğrenciye giyecek yardımı yapılması dolayısıyla düzenlenen törene katıldı.

Bakan Çelik, burada yaptığı konuşmada, firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Ünal'ın Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Türkiye'nin 7 bölgesindeki çocukları giydirmek için birkaç ay önce Milli Eğitim Bakanlığı ile protokol imzaladığını söyledi.

Van'dan başlatılan yardım dağıtımının diğer bölgelerde devam edeceğini bildiren Çelik, şöyle konuştu:

''Tabii bunu yine alışkanlık haline getirenler, seçimle ilişkilendirecekler. Bu yardımın seçimle alakası yok, bu tamamen geçimle ilgili bir meseledir. seçim gelince, üşüyen çocukların üşümesi ortadan kalkmıyor. Fakir fukaraya yapılması gereken yardımları maalesef seçim atmosferinden dolayı engellemeye çalışan tuzu kuru insanlar, bu yardımı da istismar edecektir. Hiçbir seçim kaygısı, oy kaygısı olmayan, bunu asla aklından geçirmeyen Karadenizli bir iş adamı, burada Vanlı çocuklara el uzatıyor. Kendisine çok teşekkür ediyorum.''

Hüseyin Çelik, sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarının tüm il ve ilçelerde, özellikle dar gelirli olup çocuğuna okul kıyafeti alamayanlara gerekli desteği sunduğunu, bu tür yardımların zaman zaman iş adamlarınca da yapıldığını vurguladı.

Birkaç ay önce İstasyon Mahallesi'ndeki öğrencilerle ilgili basında bir görüntünün yer aldığını belirten Çelik, ''Hepiniz hatırlayacaksınız, naylon ayakkabı giyen, ayakları üşüyen çocuklar, orada da bir eksiklik vardı. Aslında Valiliğimize başvurmuş olsalardı, o ihtiyaçları giderilirdi'' diye konuştu.

SYDV fonundan, eğitim öğretim yılının başından itibaren Van'da 20 bin bot ve ayakkabı dağıtıldığını ifade eden Çelik, şunları kaydetti:

''Çocuklarımız üşümesin, ayakları ıslanmasın diye devletimiz bu konuda elinden geleni yapıyor ama 'bu taşın altına ben de elimi atarım, ben de varım, başkasının sevincini sevincim, kederini kederim olarak ben de kabul ediyorum' diyen iş adamlarımıza biz bu kapıyı açık tutuyoruz. Kendilerine müteşekkir olduğumuzu ifade ediyorum.''

Giyim yardımında bulunan firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Kenan Ünal ise Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında Türkiye'nin 7 bölgesindeki 3 bin 600 öğrenciye giyecek yardımında bulunacaklarını söyledi.

Yardım kampanyasını Van'dan başlatmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Ünal, ''Yardımın seçimle hiçbir ilgisi yok. Böyle bir amaçta olsaydım, yardımı memleketim Trabzon'da yapardım'' dedi.

Daha sonra, Bakan Çelik ve beraberindekiler, öğrencilere yardım paketlerini dağıttı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*