Çelik yelekli örgüt adliyeye çıkarıldı

  • Giriş : 14.06.2006 / 00:00:00

Cebir, şiddet ve tehdit unsurlarını kullanmak suretiyle, halkı korkutup sindirerek haksız kazanç temin ettikleri gerekçesi ile göz altına alınan çelik yelekli şebeke adliyeye çıkarıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Üç gün önce yapılan operasyon sonucu 2'si bayan toplam 16 kişi gözaltına alınmıştı. Yakalanan şahısların çok sayıda olaya karıştıkları belirlendi. Şahıslar, cebir ve tehdit uygulamak suretiyle haksız ekonomik çıkar sağlamak amacıyla silahlı suç örgütü kurmak, silahla adam yaralama, ev kurşunlama, tehditle haraç alma, çek ve senet tahsilatı, vatandaş üzerinde korku ve panik oluşturarak sindirmek, uyuşturucu ticareti, adam kaçırma, işyerine çökme yöntemiyle zorla el koyma suçlarından arandıkları öğrenildi.

Yakalanan şahısların ev, işyeri ve üzerlerinde yapılan aramalarda, 8 adet değişik çap ve markalarda tabanca, 8 adet şarjör, 276 adet çeşitli çaplarda fişek, 2 adet kesik namlulu av tüfeği, 1 adet kama, 2 adet çelik yelek, 1 adet kar maskesi, 1 adet ameliyat eldiveni, bir miktar esrar maddesi, 70 adet uyuşturucu hap, 11 adet çek ve senet, 1 adet laptop, 1 adet kamera, 1 adet DVD player ele geçirildi. 200 polisin katıldığı operasyon sonucunda yakalanan şahıslar haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edildi.

Örgüt lideri konumunda olan ve diğer şahısları yönlendiren R.Y. yaklaşık 30 adamı ile 2004 yılında aynı suçlardan dolayı yakalanıp gözaltına alındıktan sonra organize suç örgütü elebaşı olduğu ve Kemer Belediye Başkanı Hasan Şeker'i öldürme planı yaptığı iddiasıyla tutuklanmıştı. 8 ay yattıktan sonra tahliye edilen R.Y. çıkar çıkmaz yine aynı suçlardan dolayı yakalanarak gözaltına alınarak adliyeye çıkarıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious