Çelik'e ilginç iftar yemeği daveti

Çelik'e ilginç iftar yemeği daveti.11011
  • Giriş : 29.09.2008 / 08:21:00

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, aktif kişiliği ile sıcak ilişkiler kuran bir isim. Ramazan ayı boyunca bir iftardan diğerine koştu. Bir gün öyle bir davet aldı ki...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hüseyin Çelik, AK Parti'nin iktidara geldiğinden bu yana -kısa geçiş dönemini saymazsanız- Milli Eğitim Bakanı olarak görev yapıyor. Türkiye'nin hemen her yerinde sıcak dostlukları var. Ramazan ayı boyunca kimi zaman protokol iftarlarında, kimi zaman dost sofralarında orucunu açtı.

Hüseyin Çelik'in aldığı en çarpıcı iftar davetini ise Akşam yazarı Deniz Güçer yazdı:

ÇELİK'i bile yumuşatan davetiye

SİYASİLER Ramazan ayını her gün bir iftara katılarak geçirdi.

En ilginç iftar davetini Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik aldı:

Geçen hafta makamında çalışan Bakan Çelik'in kapısı çalındı. Koruması hafif bir tebüssümle Bakan Çelik'e bir davetiye vermesi gerektiğini söyledi ve zarfı verdi. Şaşıran Çelik hemen zarfı açtı. Özenle hazırlanmış davetiyede şöyle diyordu:

“Sayın Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, bu akşam evimizde düzenlediğimiz iftar yemeğine sizi mutlaka bekliyorum. İmza: Büşra Vuslat Çelik.”

Ramazan boyunca babasını göremeyen Büşra, sonunda isyan etmiş ve korumalar aracılığı ile “resmi” daveti iletmeyi başarmıştı. Bakan Çelik kızını kırmadı. Programını iptal edip en özel iftar yemeğine katıldı.

Ramazan Bayramınız da, Şeker Bayramınız da kutlu olsun!

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*