Çelik'ten, Unakıtan öpücüğü esprisi

  • Giriş : 24.11.2006 / 00:00:00

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu'ya karanfil verip öptükten sonra, "Bir de Kemal Bey'e gidelim. O da farklı bir şekilde öpsün" diyerek espiri yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Eğitim Bir Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ve beraberindeki heyeti kabul etti. Kabulde, Gündoğdu, Bakan Çelik'e öğretmenler adına taleplerini iletti.

Çelik, promosyonların eğitim çalışanlarına dağıtılması ile ilgili talepler geldiğini hatırlatarak, "Bu konuyla ilgili bir genelge yayınlayacağız" dedi.

Gündoğdu, promosyonların yüzde 30'unun nereye verildiğinin bilinmesi kaydıyla MEB'e, yüzde 70'inin ise eğitim çalışanlarına verilmesini önererek, "Milletvekilleri promosyonların tamamını aldılar. Eğitim çalışanları, milletvekillerinden daha fazla ücret almıyor sayın Bakanım" ifadesini kullandı.

Bu sözler üzerine Çelik, "Bir kere milletvekili saplantısından vazgeçin. Siz seçilmiş insanlarsınız. Milletvekillerine sadece bir sefer bilgisayar alındı. Bunun dışında ne promosyonu aldılar? Bu meseleyi çok iyi bilmiyorsunuz?" diyerek yanıt verdi.

Kabulün ardından Bakan Çelik, sendika yöneticilerine birer karanfil hediye etti. İlk karanfili Sendika Başkanı Ahmet Gündoğdu'ya veren Çelik, "Gel seni de öpeyim. Seni de öpeyim de fazla talepte bulunma" diyerek espiri yaptı. Gündoğdu bunun üzerine, "Öpmenin arkasını da bekliyoruz. Öpmeyle yetinmeyeceğimizi basının huzurunda deklare edelim" ifadesini kullandı. Hüseyin Çelik ise, "Bir de Kemal Bey'e gidelim. O da farklı bir şekilde öpsün" dedi.

Bakan Çelik, bir gazetecinin "Eğitim çalışanlarına bir maaş tutarında ikramiye verecek misiniz?" şeklindeki soru üzerine, "Ben Maliye Bakanı olmadığım için size verdim diyecek durumda değilim. Bunlar hesap kitap işleri" diye konuştu.

Bu sırada salondan ayrılmak üzere olan Bakan'a bir başka gazetecinin yönelttiği "Efendim, Kemal Bey farklı bir biçimde öpsün derken onu mu kastettiniz?" şeklindeki soruya Çelik'in cevabı, "Onu kastettim tabii. Ben dedim ki Ahmet Bey'e, -Seni ben şimdi burada öpüyorum. Sizi Maliye Bakanı'na götüreyim, o da farklı bir şekilde öpsün- Maliye Bakanı nasıl öper, para vererek öper" oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious