Çelik'ten, "yolluk" açıklaması geldi

Çelik'ten,
  • Giriş : 24.03.2009 / 16:03:00

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Türk Eğitim-Sen'in öğretmenlerin 17 aydır ödenmeyen yollukları ile ilgili başvuru yaptıklarına dair açıklamasına tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Seçim çalışmaları için Ankara-Van seferini yapan Türk Hava Yolları'na ait tarifeli uçakla Van'a gelen Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Mareşal Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde bulunan AK Parti seçim Bürosu'na geçti. Burada partililere hitap eden Bakan Çelik, çıkışta basın mensuplarının, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk'un yollukların alınması için Bakanlığa yaptığı başvuru ile ilgili sorularını cevaplandırdı.

Tüm ödemelerin Maliye Bakanlığı'nın gönderdiği nakit akışı çerçevesinde yapıldığını belirten Çelik, bugüne kadar kimseye borçlu kalmadıklarını belirtti. Bütçenin serbest bırakılma dilimleri olduğunu, paraların bu çerçevede illere gönderilerek ödemelerin yapıldığını söyleyen Çelik, "Yanlış ve kirli bir bilgi akışı var. Biz bugüne kadar hiç kimseye borçlu kalmadık. Memurumuza, personelimize hiç kalmayız. Ama dediğim gibi nakit akışından dolayı, bütçe diliminin serbest bırakılmasından dolayı eczanelerin aldığı paradan da zaman zaman bir miktarında gecikme oluyor veya diğer özel sağlık kuruluşlarının Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan aldığı paralarda da netice itibarıyla gecikmeler olabiliyor.

Ama eninde sonunda birkaç ay gecikmeli olsa da bunlar ödeniyor. Bunun için çıkıp da seçim arifesinde böyle bir açıklama yapmanın kesinlikle ne günlük siyasetle ne de eğitim sendikacılığı ile alakası var" ifadelerini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*