Çelik'ten mitinge tepki: İçi boş sloganlar

  • Giriş : 17.04.2007 / 00:00:00

Bakan Çelik, Cumhuriyet yürüyüşünde atılan sloganların anlamsız olduğunu savunarak, "Birileri iş üretiyor, birileri de sloganla Cumhuriyet'e sahip çıktığını sanıyor" diye konuştu

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Atatürkçü Düşünce Derneği öncülüğünde Ankara'da yapılan ve yüz binlerce vatandaşın katıldığı Cumhuriyet Yürüyüşü'ne kabineden en sert tepki Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'ten geldi. Mitingde atılan sloganlar için 'içi boş ve anlamsız" nitelemesinde bulunan Bakan Çelik, "Birileri iş üretiyor. Birileri de slogan atarak cumhuriyete sahip çıktığını zannediyor" eleştirisinde bulundu.

'SLOGAN YOK İŞ YAPILIYOR'
Bakan Çelik, Turizm Haftası nedeniyle Anadolu Turizm ve Otelcilik Okulu'nda düzenlenen törene katıldı. Aksaray'da yaşanan trafik kazasında yaşamını yitiren İzmir Zafer İlköğretim Okulu öğrencileri için bir dakikalık saygı duruşuyla başlayan törende Bakan Çelik, kazayı 'facia' ve 'katliam' olarak niteledi. Çelik, rahatsızlığı nedeniyle cenazeye katılamadığı için büyük üzüntü yaşadığını ifade etti. Konuşmasında Cumhuriyet Mitingi'ne de değinen Çelik, Cumhuriyet'e sloganlarla değil iş yaparak sahip çıkılacağını belirterek şunları söyledi: "Birileri 100'üncü yılda Cumhuriyet'e, Cumhuriyet ruhuna, Cumhuriyet'in kurucusu büyük Atatürk'e vefasını, saygısını görevini hizmetini bu şekilde yapıyor. Türkiye turizm gelirini 86 milyar dolara çıkaracak bir planlama yapıyor. Gecesini gündüzünü birbirine katarak bunu yapmaya çalışıyor. Birileri iş üretiyor. Birileri de slogan atarak Cumhuriyete sahip çıktığını zannediyor. Cumhuriyete laik nesiller olmak istiyorsak, bu içi boş anlamsız sloganları bir kenara bırakarak Cumhuriyet ruhuna uygun, Cumhuriyeti yüceltecek, Atatürk'ün hedef gösterdiği muassır medeniyetler seviyesine çıkacak adımlar atmalıyız."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious