Cem Baba’nın kemikleri sızlar!

  • Giriş : 13.02.2006 / 00:00:00

Türk rock müziğinin efsanevi isimlerinden Cem Karaca’nın seslendirdiği ‘Sen de Başını Alıp Gitme’ parçası, tartışma konusu oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Deniz Seki’nin canlı yayında parçayı seslendirmesinin ardından yapımcı Ali Rıza Türker, şarkının sözlerinin Cem Karaca’ya, müziğinin de Uğur Dikmen ile Cahit Berkay’a ait olduğunu söyledi. Seki’nin “Şarkının bestesi Nil Burak’a da aittir” demesi ile tartışma başladı.

DENİZ’E İZİN VERMEDİM

Programa telefonla konuk olan Nil Burak, Deniz Seki’nin sözü geçen albümde bu parçayı izinsiz okuduğunu iddia etti. Burak, “Şarkının bestesi Uğur Dikmen’e değil bana aittir. Deniz de biliyor. Bu şarkıyı söylemesi için kendisine izin vermedim” dedi. Cem Karaca vefat etmeden önce bir araya geldiklerini de anlatan Nil Burak, “Bu şarkıyı Cem Karaca’nın ve benim dışımda kimsenin okumaması için ondan söz almıştım. Elimde noterden tasdikli belgeler var. Bu parçanın benim olduğunu ispatlayabilirim” diye konuştu.

YATAK ODAMDA MIYDI?

Cem Karaca’yı anmak için yapılan albümde kendi isminin yazılmadığını da belirten Burak, gelecek hafta Okan Bayülgen’in program konuğu. Prodüktör Ali Rıza Türker ise, şarkının MESAM kayıtlarına göre Dikmen’e ait olduğunu söyledi. MESAM Başkanı Ali Rıza Binboğa da “Şarkı Uğur Dikmen’e ait. O dönemde Dikmen ve Burak beraber yaşıyorlardı” dedi. Dikmen’le birlikte olduğunu reddeden Burak, “15 yıllık evliyim, o dönemde evlenmemiştim Ama kocamla büyük bir aşk yaşıyorduk. Dikmen kim ki ben onunla aşk yaşayayım. Ayrıca Türker, aşk yaşadığımı söylerken benim yatak odamda mıydı?” dedi.
--------------------------------------------------------------------------------Albümde 12 eser var

Cem Karaca’nın ölümünden bir yıl sonra hazırlıkları başlayan ‘Mutlaka Yavrum’ geçtiğimiz ay piyasaya çıktı. Albümde 12 şarkı var. Koro halinde söylenen “Bu Son Olsun Bu Son” dışındaki tüm şarkıların sözleri Cem Karaca’ya ait. Albüm, müzik marketlerde 9 YTL’ye satılıyor. İşte albümdeki şarkılar:

Tamirci Çırağı Yavuz Bingöl

Mutlaka Yavrum Edip Akbayram

Raptiye Rap Rap Manga

Bu Biçim Teoman

Sen de Başını Alıp Gitme Deniz Seki

Kavga Volkan Konak

Namus Belası Haluk Levent

Kalender Suavi

Hep Kahır Ayhan Yener

Yarım Porsiyon Aydınlık Tuğrul Arsever

Merhaba Cem Karaca

Bu Son Olsun Bu Son Koro

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious