Cem Garipoğlu devamsızlıktan kaldı

Cem Garipoğlu devamsızlıktan kaldı.8047
  • Giriş : 21.06.2009 / 13:10:00
  • Güncelleme : 21.06.2009 / 12:54:22

Münevver Karabulut'un katil zanlısı Cem'in devamsızlıktan sınıfta kaldığı öğrenildi. Karne notları ise ilginç...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İstanbul'da 3 Mart'ta başı kesilerek öldürülen Münevver Karabulut'un Katil zanlısı Cem Garipoğlu'nu bulmak amacıyla Türkiye'den özel bir ekip yurtdışına gönderildi. Bu arada Bebek Özel Yeni Yıldız Lisesi 3. sınıf öğrencisi Gariboğlu'nun devamsızlıktan sınıfta kaldığı öğrenildi.

İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Münevver Karabulut'un katil zanlısı olarak 109 gündür aranan Cem Garipoğlu'nun yakalanması için yurt dışına özel bir ekip gönderildiğini söyledi.

Atalay, "Gereken herşey yapılıyor. Hem bizim ekipler, hem de İnterpol zanlının yakalanması için çalışıyor" dedi. Hakkında kırmızı bülten çıkartılan Cem Garipoğlu'nun, cinayetten kısa süre sonra, Rusya'ya kaçtığı iddia edilmişti. Rus İnterpolü'nün Cem Garipoğlu'nun ülkede olmadığını açıklamasına rağmen, Türkiye'den özel bir ekibin Rusya'ya giderek çalışma yaptığı konuşuluyordu. Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü binasını dün törenle açan İçişleri Bakanı Atalay da, gazetecilerin yurt dışına özel bir ekibin görevlendirilip görevlendirilmediği sorusu üzerine "Zaten öyle. Bildiğiniz gibi özel bir ekip çalışıyor. Yurt içinde ve yurt dışında interpol ve bizim ekibimiz çalışıyor" diye cevap verdi.

DEVAMSIZLIKTAN SINIFTA KALDI

Münevver Karabulut'un katil zanlısı olarak 3,5 aydır aranan firari Cem Garipoğlu, ikinci dönem hiç okula gitmediği ve tüm derslerden sıfır aldığı için sınıfta kaldı.

Bebek Özel Yeni Yıldız Lisesi'nin üçüncü sınıfında Türkçe-Matematik alanı öğrencisi olan Münevver Karabult'un katil zanlısı firari Cem Garipoğlu, ikinci dönem hiç okula gitmediği için tüm derslerden sıfır aldı.

Okul kayıtlarına göre Cem Garipoğlu'nun devamsızlığı 5 Haziran 2009 Cuma gününe kadar 68 iş gününü buldu ve Garipoğlu sınıfta kaldı. Kayıtlarda, Cem Garipoğlu'nun cinayetten bir hafta önce; 23 Şubat, devamsızlık yapmaya başladığı görülüyor.

100'DEN 0'A

Bebek Özel Yeni Yıldız Koleji'nin 11 A sınıfında, 161 okul numarası ile 'aktif öğrenci' öğrenci olarak görünen Cem Garipoğlu'nun birinci dönem karnesindeki davranış puanı 100.

Teşekkür belgesi alan Garipoğlu'nun seçmeli Demokrasi ve İnsan Hakları dersinden aldığı not ise 4 yani 'iyi'.

Karnesindeki tek zayıfı, 5 üzerinden 2 ile geometriden alan Cem Garipoğlu'nun matematik, felsefe ve seçmeli sosyoloji notları 3. 5 tam nota ise dil ve anlatım, yabancı dil ve seçmeli beden eğitimi derslerinde ulaşabilmiş.

Cem Garipoğlu, yakalanıp cezaevine girerse ya da firari olarak gelecek yıl da devamsızlık yaparsa örgün öğretim dışına çıkarılacak; öğrenimini Açık Lise'de tamamlayabilecek.

NTV

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*