Cem Uzan, Telsim davasını kaybetti

Cem Uzan, Telsim davasını kaybetti.11571
  • Giriş : 20.05.2008 / 13:19:00

Cem Uzan Telsim davasını kaybetti. Cem Uzan aleyhine 2.9 milyar dolar maddi tazminat ödenmesine yönelik verilen karar kesinleşti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Cem Uzan tarafından Telsim ve yöneticileri aleyhine New York Yüksek Mahkemesi’nde açılan davanın Uzan aleyhine kesinleştiği açıklandı..

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonundan (TMSF) yapılan yazılı açıklamaya göre, 2 Mayıs 2006 tarihinde Cem Cengiz Uzan tarafından, Telsim ve yöneticileri Ferruh Tunç, Mehmet Taşaltın, Yaşar Akgün, Ömer Küçüközcan, Uğur Hayırlı, Halil Özkentli aleyhine New York Yüksek Mahkemesi nezdinde 105996/2006 sayılı dosya numarası ile dava açıldığı hatırlatıldı.

Açıklamada, davacı Cem Cengiz Uzan tarafından ABD New York Güney Mahkemesi’nin Cem Cengiz Uzan aleyhine 2,9 milyar dolar maddi tazminat ödenmesine yönelik verdiği kararın (Rakoff Kararı) Telsim’in katılımı ile icrası ve Telsim yöneticilerinin ağır ihmali dolayısıyla uğranılan zararın tazmininin talep edildiği belirtildi.

Söz konusu davanın mahkemenin 14 Kasım 2007 tarihli kararı ile reddedildiği ve Cem Cengiz Uzan aleyhine sonuçlandığı kaydedildi.

Davacı tarafından yapılan temyiz başvurusunun New York Eyalet Temyiz Mahkemesi tarafından 8 Mayıs 2008 tarihinde verilen karar ile reddedildiği ve Telsim ve yöneticileri lehine verilen 14 Kasım 2007 tarihli kararın masraflarıyla birlikte onandığı ifade edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious