Cem Uzan, Yargıtay eski Genel Sekreterini transfer etti

Cem Uzan, Yargıtay eski Genel Sekreterini transfer etti.11515
  • Giriş : 13.06.2007 / 22:00:00
  • Güncelleme : 13.06.2007 / 22:02:58

Uzan, Yargıtay eski Genel Sekreterini GP İstanbul 2. bölge milletvekili adayı gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Partisi ve ailesi hakkında onlarca dava açılan Genç Parti lideri Cem Uzan Yargıtay eski Genel Sekreteri Uğur İbrahim Hakkıoğlu'nu Genç Parti İstanbul 2. bölge, 2. sıra milletvekili adayı gösterdi. İkinci bölgede İbrahim Tatlıses'in hemen ardından aday gösterilen Hakkıoğlu, adaylık sürecinde görevinden istifa ederek Genç Parti saflarına katıldı.

GENÇ PARTİ'NİN EN ÖNEMLİ DAVASI YARGITAY'DA

TMSF'nin Uzan Grubu'ndan kendisine geçen Mavi Turizm'in, el koyma öncesinde Cem Uzan'ın Genç Partisi için yaptığı reklam harcamalarının parasını almak için açtığı dava Yargıtay'da. Uzan şirketlerine el konulurken Mavi Turizm'e de TMSF tarafından el konulmuş, alacaklarını tahsil etmek için harekete geçen TMSF, şirketin daha önce Genç Parti için yaptığı reklam harcamalarını da (faiziyle birlikte 4.3 milyon YTL) Ankara 1. Asliye Ticaret Mahkemesi'nde açtığı dava ile tahsil yoluna gitmişti.

Mahkeme, Mavi Turizm ile Genç Parti arasında sözleşme olmadığı için doğrudan hüküm kuramadı ve Genç Parti yetkililerine yemin etme hakkı tanıdı.
TMSF, parti başkanı olarak Cem Uzan'ın etmesi üzerine bir yemin metni hazırlandı. TMSF'nin hazırladığı yemin metninde, Mavi Reklamcılık'ın kendisine olup olmadığı konusunda yemin etmesi istendi.

Konuyla ilgili bilirkişi raporunda, Mavi Reklamcılık ile Genç Parti'nin aynı kişilerin kontrolünde olduğuna dikkat çekilerek yazılı sözleşme olmadan, sözlü talimatlarla da harcamaların yapılabileceği belirtilmişti. Dava da son sözü Yargıtay söyleyecek.

GAZETEPORT

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious