Cem Uzan'a maç şoku

  • Giriş : 26.03.2007 / 00:00:00

Cem Uzan'ın Genç Partisi Milli maçta yine reklam bombardımanı yapacaktı. Ancak atv 27 dakikalık rezervasyonu son anda iptal etti

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Genç Parti (GP) Genel Başkanı Cem Uzan, milyonların ekrana kilitleneceği Yunanistan-Türkiye Avrupa Futbol Şampiyonası Eleme Grubu maçı sırasında yayınlanmak üzere yeni bir reklam kampanyası hazırladı. Maçın yayınlanacağı kanal olan atv ile 27 dakikalık reklam kuşağı için görüşen ve 40-45’er saniyelik 9 spot (Toplam 36 spot) için rezervasyon yaptıran GP, parayı da ödedi. Ancak, maçın başlamasına saatler kala atv’ciler, GP’nin reklamlarla ilgili yöneticisini arayarak, “Kusura bakmayın, reklamlarınızı yayınlayamayacağız” dedi.

Uzan reklam kampanyasında, kendisiyle özdeşleşen kravatsız, beyaz gömleğinle görünüyor, fonda ise “Dağ Başını Duman Almış” marşı çalıyor. Bugüne kadar ekrana gelen reklamlarda yer alan “Mazotun 1 YTL” olacağı vaadini nasıl gerçekleştireceklerini anlatan Uzan, “Mazotun rafineri çıkış fiyatının 80 kuruş olduğunu, gemilere de 1 YTL’den satıldığını” anlatıp, “Çiftçiye de 1 YTL’den satılacak” diyor. Bir başka spotta, “Geçen seçim öncesi GP iktidara gelirse okul kitaplarının bedava olacağını söylemiştim. Bu iktidar vaadimi yerine getirdi. Kendilerine teşekkür ederim” diyerek, iktidar gelirse “üniversite harçlarını kaldıracağını” söylüyor.

Bir diğer spotta ise Uzan, AKP iktidarına yüklenerek, “Bana ve aileme büyük haksızlık yaptılar, hakaret ettiler. İktidara gelince tüm bunların hesabını soracağım” diyor.

“Paramızı geri alacağız”
GP Genel Başkan Yardımcısı Emin Şirin şöyle dedi: “Önce ’reklamlar çok uzun yayınlayamayız’dediler. Bunun üzerine kısaltıp, tekrar kanala gönderdik. Ancak yine de reklamı yayınlamadılar. atv’ye ücretini ödedik. Ödediğimiz ücreti söyleyemem. Yarın (bugün) atv yöneticileriyle görüşeceğiz. Paramızı iade edeceklerdir.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious