Cem Uzan'ın Ersöz Paşa'yla konuşmaları

Cem Uzan'ın Ersöz Paşa'yla konuşmaları.11571
  • Giriş : 29.04.2009 / 10:08:00

İkinci iddianamenin eklerinde 115 numaralı klasörde, Tuğgeneral Levent Ersöz'ün Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan ile yaptığı görüşmenin 49 sayfalık çözümlerine yer verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

İkinci iddianamenin eklerinde 115 numaralı klasörde, Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Daire eski Başkanı Tuğgeneral Levent Ersöz'ün Genç Parti Genel Başkanı Cem Uzan ile yaptığı görüşmenin 49 sayfalık çözümlerine yer verildi.

21 Ocak 2004 tarihinde Ersöz'ün makamında gerçekleşen ve kayıt altına aldırdığı görüşmeye Ergenekon Soruşturması kapsamında tutuklanan Hayrullah Mahmud ile Kıvanç Değirmenli isimlerini kullanan gazeteci İsmail Yıldız da katılmış. Cem Uzan'ın Ergenekon savcıları tarafından ifadesinin alınmasının da nedeni olan bu görüşmede, Levent Ersöz, 3 Kasım 2002 seçimleriyle ilgili değerlendirmeler yapıyor ve tavsiyelerde bulunuyor.

PAZARLIK

Ersöz, görüşmede AK Parti'nin bölünmesi için ciddi çalışmalar yapıldığını anlatıyor ve erken seçime gidilmesi için neler yapılmasını gerektiğinden bahsediyor. Cem Uzan ise, "Ben AKP'yi seçime götürecek bir şey görüyorum, o da 28 Mart. Seçimlerde alacağı sonuç, güçlendiği veya aynı oranda kaldığı anda seçime gideceğiz diyecektir" cevabını veriyor.

Ersöz, görüşmede Cem Uzan'a "Bu genel seçimlerden sonra niye bir transfer konusu yapıp bir grup oluşturmadığınız Meclis'te?" sorusunu yöneltiyor. Uzan'ın "Mümkün olmadı ki" cevabı üzerine Ersöz, "Yani darbeler gelinceye kadar olan dönemde böyle bir milletvekili transfer edip de Türkiye Cumhuriyeti'nin yüz karası bir hadise belki ama" diyor. Görüşme, milletvekili transfer pazarı kurma tartışmalarıyla devam ediyor.

Sabah

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*