Cem Yılmaz: Korsanımız çıkmış Acun

Cem Yılmaz: Korsanımız çıkmış Acun.12768
  • Giriş : 15.03.2009 / 11:38:00

Korsancılar reytinge "Varım" dedi; Cem Yılmaz'lı 'Var Mısın Yok Musun?'un korsan DVD'sini piyasaya sürdü. Haberi Cem Yılmaz'dan alan Acun Ilıcalı dava açacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Korsancılar sinema sektörünün ardından yüksek reytingli programların da DVD'lerini piyasaya sürmeye başladı. İlk olarak Cem Yılmaz'ın yarışmacı olarak katıldığı 'Var mısın, Yok musun?'un korsan DVD'si tezgahlardaki yerini aldı..

Korsancılar her fırsatı değerlendirmeye başladı. Yıllardır sinema piyasasını ele geçiren korsancılar, şimdi de TV dünyasına gözlerini dikti. Ekranlarda yüksek reyting getiren programları hedef belirleyen korsancılar, ilk adımı da Cem Yılmaz'ın katıldığı 'Var mısın, Yok musun?' programıyla attı. Cem Yılmaz'ın lösemi hastası Elif için yarıştığı 'Var Mısın Yok musun?', yayınlandıktan sonra büyük yankı uyandırmıştı. Herkesi gülmekten kırıp geçiren ve adeta programı bir stand-up şovuna dönüştüren bölüm, günlerce hem gazete ve televizyonlarda geniş yer almış, hem de ünlü yazarların köşelerine konu olmuştu.

KORSANLAR DUYDU

Bu konuda SABAH gazetesi Televizyon Eleştirmeni Yüksel Aytuğ da bir yazı kaleme almış; "Acun ve Cem, Türkiye'yi ayağa kaldıran yılın en komik şov programını, Show TV'den de onay olarak DVD'ye dönüştürsün. Gelirini de lösemi hastası çocukların hayatlarının kurtarılmasında kullansınlar" demişti. Görünen o ki; Aytuğ'un sesini Acun Ilıcalı ve Cem Yılmaz'dan önce korsan satıcılar duydu! Çünkü yüksek reyting alan ve başta youtube olmak üzere sanal alemde büyük ilgi gören bu bölüm DVD olarak piyasada. Aytuğ korsancıların bu girişimiyle ilgili olarak; "Çok çirkin! Belki de pek çok lösemi hastası çocuğun hayatının kurtulmasına, kendi rantları uğruna kast ediyorlar" yorumunu yaptı.

KORSANIMIZ ÇIKMIŞ!

Programın yapımcısı ve sunucusu Acun Ilıcalı ise 'Var mısın Yok musun?'un korsan DVD'sinin piyasaya sürüldüğünü bildiğini söyledi: "Beni bu durumdan haberdar eden kişi Cem Yılmaz'dı. Beni aradı ve 'Bizim korsan filmimizi piyasaya çıkarmışlar, haberin var mı?' diyerek olayı anlattı." Ilıcalı konuyla ilgili, programının yayınlandığı kanalla da konuşacağını belirterek şunları söyledi:

YASAL İŞLEM BAŞLATACAĞIM

"Bu durum hükümetin kanayan yarası... Benim bu işten mağdur olmam hiç önemli değil. Zaten bakacak olursanız benim bir mağduriyetim de yok. Çünkü ben programımın DVD'sini çıkarmayı düşünmüyordum. 'Cem Yılmaz'lı Var mısın Yok musun' korsan dünyasının en komik versiyonu oldu sanırım. Ama bu işe bir konuda müdahil olmak lazım. Kanalımla da konuşup hemen yasal işlem başlatacağım. Böylesine etikten ve ahlaktan uzak bir oluşumda benim de yer aldığımı gösterircesine, korsan DVD üzerine fotoğrafım ve prodüksyon şirketim yer alıyor. Olayda benim de olduğum gibi kötü bir izlenim yaratmış. Gereken ne ise yapacağım."

Acun'la Hamdi'yi köşeye sıkıştırdım

'Var mısın, Yok musun?'un korsan DVD'si için özel bir kapak tasarımı yapılmış. Acun Ilıcalı ve Cem Yılmaz'ın fotoğraflarının yer aldığı kapağın üst bölümünde Acun Ilıcalı Prodüksüyon imzası yer alıyor. Arkasında ise Cem Yılmaz'ın eski gösterilerinde kullandığı kendi karikatürleri var. Programın her bölümünde yarışmacılara teklif sunan Hamdi Bey'e de atıfta bulunulan DVD kapağında, Cem Yılmaz'ın ağzından, "Acun'la Hamdi'yi sıkıştırdım köşeye!" cümlesi de yer alıyor.

TV dizileri de rant kapısı

Son yıllarda özellikle Türk Sineması'nda yaşanan patlama nedeniyle korsancılar sinema sektöründen istedikleri kârı elde edememeye başladı. Çünkü yapımcılar Türk filmlerinin DVD'lerini, film vizyondan çıktıktan hemen sonra piyasaya sürüyor. Bu yüzden artık korsancılar kendilerine yeni bir yol bularak televizyon üzerinden rant sağlamaya başladılar.

DİZİ DİZİ KORSAN DVD'LERİ

Ekranlarda izlenme rekorları kıran 'Avrupa Yakası', 'Kurtlar Vadisi', 'Adanalı', 'Yaprak Dökümü', 'Canım Ailem', 'Asi' ve 'Elvada Rumeli' gibi bir çok dizinin korsan DVD'leri de art arda piyasaya çıktı.


Sabah-Günaydın

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*