Cemaate camilere sahip çıkın çağrısı

Cemaate camilere sahip çıkın çağrısı.18542
  • Giriş : 15.12.2008 / 18:45:00

Son günlerde bazı camilerde meydana gelen yangınlarla ilgili olarak İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Çağrıcı, camilerin yakınlarında olan cemaatlere çağrıda bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Prof. Dr. Çağrıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, cami yangınlarıyla ilgili Emniyet güçlerinin araştırmasının sürdüğünü, yangınların çıkış nedeni ile ilgili henüz net bir sonuca ulaşılamadığını söyledi.

Yangınların daha çok Anadolu Yakası'ndaki camilerde meydana gelmesinin dikkat çekici olduğunu ifade eden Prof. Dr. Çağrıcı, gerekli tedbirlerin alınması için görevlilere talimat verdiklerini belirtti.

Prof. Dr. Çağrıcı, camilerin kapılarının kilitlenmesi ve namaz vakitleri dışında da cami görevlilerinin de gerekli kontrolleri yapması gerektiğini kaydederek, şöyle devam etti:

''Camilerimiz insanlarımızın hayırlarıyla yapmış olduğu kendi eserleridir. Camilerin yakınında oturan insanların camilere göz kulak olmaları son derece yararlı olur. İnsanların kuşku verici bir durumda Emniyete haber vermeleri çok faydalı olur. İnşallah kundaklama, provokasyon gibi şeyler olmaz, olursa da bizim insanımız bu konularda oldukça bilinçlidir, olgunlaşmıştır. Bizim bu noktada bir tereddütümüz yok.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*