Cemil Çiçek: 1 ligten 3. lige düşeriz

Cemil Çiçek: 1 ligten 3. lige düşeriz.9906
  • Giriş : 27.06.2009 / 20:00:00

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı'nın 3. Olağan Kongresi'nde Türkiye'yi sıkıntıya sokan 1 ligten üçüncü lige düşüren anlayışı böyle ifade etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, ''Türkiye'de iktidarlar millet eliyle kurulacak, millet eliyle değiştirilecektir. Bunun dışındaki her yol Türkiye'yi geri götürür, Türkiye'yi sıkıntıya sokar, birinci lig ülkesi olan bir ülkeyi üçüncü lig ülkesi konumuna sokar'' dedi.

AK Parti Kastamonu İl Başkanlığı'nın 3. Olağan Kongresi, Atatürk Spor Salonu'nda yapıldı. Kongreye katılan Bakan Çiçek, ''milletin huzurundan rahatsız olan bazı kesimlerin bulunduğunu, bu kişilerin devletin organlarının da birbiriyle uyum içerisinde çalışmasından rahatsız olduklarını'' söyledi.

''Türkiye'de iktidarlar millet eliyle kurulacak, millet eliyle değiştirilecektir'' diyen Çiçek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bunun dışındaki her yol Türkiye'yi geri götürür, Türkiye'yi sıkıntıya sokar, birinci lig ülkesi olan bir ülkeyi üçüncü lig ülkesi konumuna sokar. Türkiye, dünyada yıldızı parlayan bir ülke. Bu söz benim sözüm değil. Biz AK Parti olarak milletimizi mutlu, devletimizi ise güçlü kılmak için uğraşıyoruz. Bunun yolu, kaliteli bir demokrasiden geçiyor. İşleyen bir demokrasiden geçiyor. Milletimizin mutluluğundan ve refahından geçiyor. Huzur ve istikrardan geçiyor. Milletin huzurundan rahatsız olanlar var. Devletin organlarının birbirleriyle uyum içerisinde çalışmasından rahatsız olanlar olmuştur. İsterler ki iş başındaki hükümet, devletin şu kurumuyla kavga etsin, bu kurumuyla kavga etsin o da kendi arzusu neyse onu gerçekleştirsin.''

Türkiye'nin anayasasının bulunduğunu, hükümet, parlamento ve yargının görev, sorumluluk ve yetkilerinin belli olduğunu vurgulayan Bakan Çiçek, ''Bunların üçü uyum içerisinde birbirleriyle çalışacak. Çalışmak mecburiyetinde. Kim çalışmazsa sorumluluk da ona ait olur'' dedi.

Çiçek, sözlerini şöyle tamamladı:

''Altı buçuk yıldan beri en haklı olduğumuz konulardan biri de; hiç sesimizi çıkarmadıysak, en doğru olarak kabullendiğimiz konularda bile zaman zaman bir şey söylemediysek, haksızlığımızdan değil, güçsüzlüğümüzden değil, yaptığımız işin yanlışlığından değil. Biri yanlış anlar, birileri çarpıtır, birileri aramıza fitne ve fesat sokar, birileri devletin kurumlarını birbirleriyle karşı karşıya getirir düşüncesiyle milletimizi sevdiğimiz için, devletimizi sevdiğimiz için, bayrağımızı sevdiğimiz için bunların hepsini ikinci plana ittik. Birliğimizi ve beraberliğimizi en ön plana çıkarmaya çalıştık.''

Kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya da katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*