Cemil Çiçek: Dava sürecini uzatmak istemiyoruz

Cemil Çiçek: Dava sürecini uzatmak istemiyoruz.9906
  • Giriş : 16.06.2008 / 18:20:00
  • Güncelleme : 16.06.2008 / 18:25:51

AKP'ye karşı açılan kapatma davası ile ilgili Çiçek, 'Sürenin uzamasını istemiyoruz. Ülkeye zarar veriyor' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bakanlar Kurulu toplantısı sona erdi. Hükümet Sözcüsü ve Başbakan yardımdışsı Cemil Çiçek açıklama yaptı.

- İstanbul'un 2010'da Avrupa Kültür Başkenti olmasını konuştuk. Bugünkü toplantıda İstanbul'da şahıslara ait olan tarihi yapılar ve tarihi yapılar içindeki ruhsatsız yapıların ortadan kaldırılması ve bunların daha iyi kullanılması ile ilgili Kültür ve Turizm Bakanı kapsamlı bilgi sundu.

- Genel gidişatla ilgili değerlendirmelerde bulunduk.

- SORULAR CEVAPLAR

- Bakanlar Kurulu'na GAP ile ilgili toplantı yapıldı ve ilgili kurumlara direktif verildi. Artık ilgili kurumlar bir araya gelerek hükümetin bu kararını değerlendirecek. Dünyadaki en önemli 4 projeden birisi. Çeşitli nedenlerden dolayı bitirilemedi. Hükümet olarak GAP projesinin bir an önce bitirilmesi bakımından gerekli kaynak temin edildi. Yakın takip ile tamamlanmasını takip edeceğiz. Bakanlar Kurulu'nda bu konu konuşulmadı.

-Biz kapatma davasının uzamasını istemiyoruz. Bu dava ne kadar erken sonuçlanırsa Meclis'de tatile girebilir.

- Milli maça gidecek mi gitmeyecek mi bilmiyorum ama Sayın Başbakan ve Sayın Cumhurbaşkanı Gül bizzat kendileri arayıp tebrik ettiler.

-Bundan sonra eğer başak bir eksiklik yoksa başsavcı sözlü olarak görüşlerini belirtecek. Bizim yönümüzden de esasen bize tanınan sürenin uzamasını istemiyoruz. Bu geçen sürenin maliyet olarak hesabını yapmak çok zor olur. İlk defa iktidardaki bir partiye kapatma davası açılıyor. Bize verilen süreyi de en kısa zamanda kullandık.

‘Başbakan Erdoğan maça gidecek mi?’ sorusuna Çiçek, Başbakan Nihat Kahveci’yi aradı ve görüştü. Onlara tebriklerini bildirdi. Ama maça gidecek mi onu bilmiyorum.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious