Cemil Çiçek gergin: "Tezkereyi laf olsun diye almadık"

Cemil Çiçek gergin:
  • Giriş : 13.11.2007 / 00:10:00
  • Güncelleme : 13.11.2007 / 00:12:03

Devlet Bakanı Cemil Çiçek, ''hükümet hiçbir şey yapmıyor'' eleştirilerine yanıt verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Kuzey Irak'a operasyon için aldıkları tezkere yetkisini laf olsun diye almadıklarını belirterek, ''hükümet hiçbir şey yapmıyor'' eleştirilerine yanıt verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki Bakanlar Kurulu toplantısı 5 saat 40 dakika sürdü. Toplantı bitiminde basın açıklaması yapan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Cemil Çiçek, Bakanlar Kurulu'nın gündeminde terör ve ekonomi konularının konuşulduğunu söyledi.

Hükümet sözcüsü Cemil Çiçek, "Tezkere aldıktan sonra hükümet hiç bir şey yapmıyor" eleştirilerini yanıtladı. "Biz gereğini yapıyoruz. Her safhada her konuda bilgilendirme yapamayız" dedi.

Kurumlar arası yazışmaların açıklanmasının yapılan işin tabiatına aykırı olduğunu söyleyen Çiçek, "Netice almak istiyorsak biraz kapalı tutmamız gerekir" dedi.

Çicek, Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt'ın "Sınır ötesi operasyon için hükümetten direktif bekliyoruz" açıklaması için "Biz laf olsun diye tezkere yetkisin almadık, bunun gereği neyse yapmaya çalıştık" dedi.

Operasyon konusunda yapılan çalışmaların karşılıklı olarak ilgili kurumlara verildiğini belirten Çiçek, "Türkiye terörle mücadele konusunda bütün
organları ile kararlılık içerisinde çalışıyor. Ama bu türk konularda çok fazla açıklama yapmak yanlış olur" diyerek basına yeterince bilgi vermediklerini söyledi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın yapmış olduğu çalışmanın ellerinde olduğunu ifade eden Çiçek, "Bu konuyla ilgili çalışmalar sürüyor" dedi.

Askerle ortak bir çalışma yürütüldüğünü belirten Çiçek, "Genelkurmay kendi yönünden bir çalışma yaptı bize gönderdi, biz çalışma yapıyoruz.Türkiye bütün organlarıyla hem uyum içinde hem de kararlılık içinde çalışmaktadır. Yapılacak ne varsa bir bir gerçekleştirmeye çalışmaktadır. Biz netice almak istiyorsak bunu biraz kapalı tutmamız gerekir diye düşünüyorum" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious