Cemil Çiçek; 'Sine-i millete dönen görmedik'

  • Giriş : 16.05.2006 / 00:00:00

Adalet Bakanı Cemil Çiçek, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın 'sine-i millete dönme' fikri için, "Hep telaffuz edildi ama dönen olmadı" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Baykal'ın sözkonusu açıklamalarının hatırlatılması üzerine, "Hep telafuz edildi ama sine-i millete dönen de görülmedi" dedi. Çiçek, ısrarlı sorulara rağmen bu konuda bir açıklama yapmak istemediğini kaydetti.

Sanayi ve Tiecaret Bakanı Ali Coşkun, "Deniz Baykal'a sorun onun gerekçelerini, şu an ben Türkiye'de siyaseten öyle bir ortam görmüyorum" dedi. Cumhurbaşkanlığı seçimleri bağlamında bu söylemlerin gündeme getirildiğinin hatırlatılması üzerine Ali Coşkun, "AK Parti'nin şu an cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili bir gündemi yok. Daha çok zaman var. Sayın Genel Başkanımızın da açıkladığı gibi zamanı geldiğinde grup karar verecek" diye konuştu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gediksi ise CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın sine-i millete dönme düşüncesini çok yadırgadığını söyledi. Milletin oy vererek CHP'yi anamuhalefet olarak Meclis'e gönderdiğini vurgulayan Gedikli, "Meclis'te milletin istediği yönde muhalefet edecek idareyi göstermek yerine sine-i milletten bahsetmek son derece yanlış" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious