Cemil Ekşi, Anavatan Partisi'nden istifa etti

  • Giriş : 03.05.2006 / 00:00:00

Son günlerde adı zehirli varil olayı ile kamuoyunun gündemine gelen Tuzla'nın Orhanlı Beldesi'nin ANAP'lı Belediye Başkanı Cemil Ekşi, meclis üyeleri ve teşkilat üyeleri ile birlikte toplu halde Anavatan Partisi'nden istifa ettiklerini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

10 yıldır Anavatan Partisi'nde siyaset yapan ve 7 yıldır da Orhanlı Belediye Başkanlığı görevini yürüten Cemil Ekşi, zehirli varil olayında, partisinden gerekli desteği göremediği gerekçesiyle meclis üyeleri ve yaklaşık 3 bin teşkilat mensubu ile birlikte Anavatan Partisi'nden istifa etti. Son seçimlerde yüzde 70'e yakın oyla belediye başkanı seçilen Cemil Ekşi, makamında yaptığı açıklama ile istifasını basına duyurdu. Yaklaşık 25 gün süren zehirli varil çıkarmaları sırasında, birçok siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarından destek gördüğünü belirten Ekşi, "Ancak mensubu bulunduğumuz partinin üst düzey yetkilileri bu konuda son derece ilgisiz alakasız kalmışlardır" dedi.

Cemil Ekşi, "Hadisenin belediyemizle ve bizlerle uzaktan yakından alakası olmamasına rağmen, çevreyi, doğayı ve insanı olumsuzluğa getiren bir hadisede manevi olarak bir destek görmemiz gerekirdi. Bu nedenle 10 yıldır siyaset yapmış olduğumuz Anavatan Partisi'nden ben, meclis üyesi arkadaşlarımız ve teşkilattaki 3 bin vatandaşımız ile birlikte bu partiden istifa ediyoruz" dedi. Ekşi, böyle önemli bir meselelerde siyasetçilerin de son derece duyarlı olması gerektiğini ve gelip yerinde inceleyip, kamuoyunu, siyaset yaptığı insanları da sağlıklı bilgilendirmesi önemli olduğunu düşündüğünü de kaydetti.

Hazırladıkları istifa dilekçelerini Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu'ya, Anavatan Partisi İstanbul İl Başkanlığı'na ve Tuzla İlçe seçim Kurulu Başkanlığı'na gönderdiklerini kaydeden Ekşi görevine bağımsız olarak devam edeceğini belirtti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious