Cemil Ekşi: Adalet tecelli etmiştir

Cemil Ekşi: Adalet tecelli etmiştir.13355
  • Giriş : 28.11.2008 / 16:37:00

İçişleri Bakanlığı tarafından yaklaşık 3 ay önce görevinden geçici olarak uzaklaştırılan ve dün göreve iade edilen Tuzla Orhanlı'nın CHP'li Belediye Başkanı Cemil Ekşi, ''Adalet tecelli etmiştir'' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

CHP İstanbul İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında konuşan Ekşi, Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu belirterek, ''Devleti bugün yönetenlerin seçmenlerin iradesiyle seçilen insanlara biraz daha saygılı olmalarını ümit ediyorum'' diye konuştu.

Ekşi, belediye başkanlarının da yargılanabileceklerini dile getirerek, ''Ancak hukuka saygı duymak lazım. 3 aylık bir süre bize haksızlık edildiği düşüncesindeyim. Adalet tecelli etmiştir'' dedi.

CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin de iktidarın kendisinden olmayan belediye başkanlarına, bürokratlara baskı yaptığını savunarak, Ekşi'nin de bölgesinde çok sevilen ve önemli çalışmalar yapan bir belediye başkanı olduğunu, ancak hakkında pek çok asılsız haber yapıldığını ileri sürdü.

Tekin, ardından da İçişleri Bakanlığının gazete haberlerini baz alarak Ekşi'yi görevinden uzaklaştırdığını savunarak, ''Bu haksızlık hukuk tarafından bertaraf edilerek Ekşi yeniden görevine iade edildi'' diye konuştu.

CHP Parti Meclisi üyesi Berhan Şimşek de hukukun doğrunun yanında tecelli ettiğini belirterek, iktidarın Türkiye'yi hukuk devletinden, kanun devletine çevirdiğini ileri sürdü.

-CHP'NİN AÇILIMI-

Gürsel Tekin, daha sonra toplantıda basın mensuplarının sorularını da cevaplandırdı.

Bir gazetecinin, ''Başörtülü ve çarşaflı vatandaşların CHP'ye üye olmasıyla ilgili bir açılım yaptınız. Ancak Genel Başkan Baykal, çarşafın siyasi simge olmadığını, türbanın siyasi simge olduğunu söyledi. Şu an toplantı salonunda, siyasi simge olarak belirtilen giyim tarzıyla gelen vatandaşları görüyoruz. Bu bir çelişki değil mi?'' sorusu üzerine Tekin, şunları kaydetti:

''Öncelikle bugün arkadaşımızın göreve iadesi söz konusu ondan dolayı bir basın toplantımız var. Katılım toplantımız olduğu zaman o konuda size cevap vereceğiz. Bu manzara bugünkü manzara değil, 85 yıllık CHP tarihinde her zaman bu manzara var. Biz bu manzaraya da saygı duyarız.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*