Cemil İpekçi, Erdoğan'ı görürse ne diyecek?

Cemil İpekçi, Erdoğan'ı görürse ne diyecek?.36107
  • Giriş : 24.01.2008 / 10:49:00

Bugüne kadar AK Parti’ye ve Başbakan Erdoğan’a sıcak mesajlar gönderen modacı Cemil İpekçi, Hülya Avşar’ın programında hükümete çıkıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Turkmax kanalında Hülya Avşar Stüdyosu programına konuk olan Cemil İpekçi, türban konusunda AK Parti’yi eleştirdi ve AK Parti’nin ’türban’ı kullandığını ifade etti.

AK Parti’ye olan sıcaklığı ve Başbakan Erdoğan’a yönelik övücü ifadeleriyle basında sıkça yer alan İpekçi’nin sözleri bir hayli dikkat çekiciydi.

İpekçi, türban konusunda şu sözleri söyledi:

TÜRBANDAN ÜÇ TANE PARTİ ÇIKTI

"Bir türbandan üç tane parti çıktı. Türban olmasaydı nereden çıkacaktı? Bugün türbanlı kadınlara ’türban’ vaatleri verdiler, hala türbanlı üniversite bitirmiş hanımlar iş bulamıyorlar. Benim AKP’de de bulduğum yanlışlardan bir tanesi bu. Yakınlığım olabilir ama...

ÖZAL VEYA DALAN OLSAYDI KALDIRIRDI

Yani sen türbanı savunuyorsun Özal olaydı senin yerinde veyahutta Bedrettin Dalan olaydı, çoktan türban yasağını kaldırmıştı.

TÜRBANDAN PRİM Mİ YAPIYORSUNUZ?

Türban yasağını kaldırmadığına göre düşünmeye başlıyorum, acaba türbandan prim mi yapıyorsun diye... Çünkü türban yasağını kaldırma hakkın var. 340 tane, 330 tane milletvekilin var. Ayrıyeten de Anayasa’da böyle bir madde yok ve bunu kaldırabilirsin. Nereden rant elde edebiliyor, sıcak tutuyor. Her dakika türban meselesi, türban yürüyüşleri... Bu ne yapıyor, AKP iktidarında bir nevi ’işte türbanlıları savunuyorum diye oy da aldırıyor’... Yani bu bir zaman CHP’nin Alevi oyları gibi.

BAŞBAKAN’I ŞAHSEN GÖRÜRSEM...

Ben bugün Tayyip Bey’i şahsen görsem ona diyeceğim, ’Beyfendi sizi ne tutuyor türbanı serbest bıraktırmak için. Yani neden korkuyorsunuz, ihtilal çıkacak hali yok bunda... Bir türbanla bu memleket batacaksa batsın zaten..."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious