Cemil İpekçi Mardin'de atölye açtı

Cemil İpekçi Mardin'de atölye açtı.36107
  • Giriş : 30.05.2009 / 22:05:00

Ünlü modacı Cemil İpekçi iki aydır üzerinde çalıştığı cemil İpekçi moda tasarım atölyesi törenle açıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Mardin'in Gül Mahallesinde bulunan tarihi evi restore ederek moda ve tasarım evi haline getiren modacı Cemil İpekçi'nin açılışına Mardin valisi Hasan Duruer, Mardin Belediye Başkanı Beşir Ayanoğlu, AK Parti Mardin milletvekilleri Cüneyt Yüksel, Gönül Şahkullubey ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış töreninde bir konuşma yapan Mardin valisi Hasan Duruer, birçok din, dil ve farklı kültürleri bünyesinde barındıran 7 bin yıllık tarihi olan Mardin'in artık sanat moda ve kültür merkezi haline geleceğini söyledi. Duruer, "Ünlü modacı Cemil İpekçi'yi fahri hemşerimiz ilan ediyorum. Mardin'e bizden daha çok sahip çıkıyor. Mardin'de yapılan restorasyon çalışmaları ile artık bir Toledo bir Venedik ile kıyaslanabilir. Burası tarih dolu kültür dolu. Mardin artık dünya turizm merkezi haline geldi." dedi

Ünlü modacı Cemil İpekçi ise Mardin'in farklı bir büyüsü olduğunu söyledi. İpekçi, "Mardin hayatımda çok önemli bir yeri vardır. Bu sene mesleğimin 40'ci yılı geçiriyorum. 1971 yılında bu mesleğe başladığımda Türkiye'de tasarımcı çıkmaz diye insanlar benimle alay ettiler. 40 yıl boyunca yılmadan sadece özgün kumaşları kendi kültürümüzü kullanarak, mesleğimi ircaa ettim. Tabiî ki burada Anadolu'nun Güneydoğu'nun kültürünü yansıttım. "dedi

Davetliler daha sonra açılışı yapılan Cemil İpekçi Moda ve Tasarım evini gezen davetliler el yapımı moda tasarımı olan elbiseleri tek tek incelediler.

Cemil İpekçi Moda ve Tasarım atölyesinde 60 bayan çalışacağı ve burada üretilen ürünler Cemil İpekçi markası ile dünyaya pazarlanacağı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*