Cem'in 6 arkadaşına yurtdışına çıkış yasağı

Cem'in 6 arkadaşına yurtdışına çıkış yasağı.8561
  • Giriş : 31.05.2009 / 09:15:00

Liseli Münevver Karabulut'un öldürülmesiyle ilgili sürdürülen soruşturmada, kan örnekleri alınan kişilerin sayısı giderek artıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Genç kızın babasının kan örneğinin alınmasından sonra, katil zanlısı Cem Garipoğlu ile Münevver'in arkadaşlarının bulunduğu toplam 10 kişinin kan örneği alındı. Cem Garipoğlu'nun 6 arkadaşına da yurtdışına çıkış yasağı kondu.

Karabulut'un katil zanlısı olduğu öne sürülen CEM'in daha önce 4 yakın arkadaşına mahkeme kararı ile yurt dışına çıkış yasağı getirilmesinin ardından, cumhuriyet savcısının talebi doğrultusunda, elde edilen belge ve bulgular üzerine G'nin 6 yakın arkadaşına daha mahkeme kararı ile yurt dışına çıkış yasağı getirildi.

Polis gözetiminde kan ve doku örnekleri alınan ve yurt dışı yasağı getirilen 10 kişinin, ikamet ettikleri yerin polis merkezine her gün giderek adli kontrol defterini imzalayacakları belirtildi.

Bu kişilerden alınan kan ve doku örneklerinin, Münevver Karabulut'un cesedi üzerende bulunan sperm ve doku örnekleriyle karşılaştırılacağı öğrenildi.

Lise öğrencisi Münevver Karabulut'un (18) öldürülmesiyle ilgili soruşturma devam ediyor. Münevver Karabulut'un Adli Tıp kurumu'nda çıkan otopsi raporunda farklı kişilere ait kan, tükürük, saç ve sperm bulunmasının ardından, Cem Garipoğlu'nun arkadaşlarıyla Münevver Karabulut'un ailesi ve arkadaşlarınında DNA için kan örnekleri alınmaya başlandı.

Geçen hafta, Cem Garipoğlu'nun 4 arkadaşından kan örneği alındı. Yapılan DNA karşılaştırmasında herhangi bir sonuç çıkmadı. Ardından dün (cuma) Münevver Karabulut'un babası Süreyya Karabulut da Adli Tıp'a giderek kan verdi.
Polisin, Cem ve Münevver'in çevresindeki arkadaşlarını mercek altına almasının ardından, belirlenen 5 kişiden daha kan örneği alındı. Böylece kan alınan kişi sayısı 10'a ulaşmış oldu. Soruşturma kapsamında kan örnekleri, Münevver'in üzerinde bulunan metaryellerle karşılaştırılacak..

Yetkililer, soruşturmanın çok yönlü sürdürüldüğünü ve kapsamda kan örneği alınan kişi sayısının artabileceğini söylediler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*