Cenaze günü yağmurlu geçecek

Cenaze günü yağmurlu geçecek.10078
  • Giriş : 10.11.2006 / 00:00:00

Bülent Ecevit, son yolculuğuna yağmurla uğurlanacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çok geniş bir katılımın olması için Rahşan Ecevit’in isteği üzerine Cumartesi yapılacak olan törenin ayrıntıları ise belli oldu.

Türk siyasetinin “Karaoğlan”ı Bülent Ecevit, son yolculuğuna yağmurla uğurlanacak. Ecevit’in yağmur altında yapılacak cenaze töreninin, aralarında Tansu Çiller ve Mesut Yılmaz’ın da bulunduğu çok sayıda eski ve yeni siyasetçiyi biraraya getirmesi bekleniyor.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, eski Başbakanlardan Ecevit’in toprağa verileceği 11 Kasım Cumartesi günü, Ankara’da yağmur yağacağı tahmin ediliyor. Hava sıcaklığının en yüksek 8 derece olacağı Ankara’nın yüksek yerlerinde ise karla karışık yağmur görülmesi bekleniyor. Çok geniş bir katılımın olması için Rahşan Ecevit’in isteği üzerine Cumartesi yapılacak olan törenin ayrıntıları ise belli oldu.

Alınan bilgiye göre, Ecevit için ilk tören saat 08.00’de DSP Genel Merkezi önünde yapılacak. Saat 10.00’da Meclis’te düzenlenecek törenin ardından Ecevit’in cenazesi, bu kez Kocatepe Camii’ne getirilecek. Saat 11.40’da kılınacak öğle namazının ardından Ecevit’in cenazesi, Devlet Mezarlığı’nda toprağa verilecek. 3 ayrı tören sırasında katılımcılar cenaze aracının arkasından yürüyecek. Bu yüzden Ankara’da bazı yolların trafiğe kapatılması bekleniyor.
Öte yandan, cenaze törenini bazı kesimlerin suiistimal etme ihtimaline karşın güvenlik güçleri de geniş çaplı önlem alacak. Törene DSP’liler ve halkın yanı sıra diğer partilerden de geniş çaplı katılım bekleniyor. CHP Genel Sekreteri Önder Sav, bir genelge yayınlayarak parti örgütünü cenaze törenine katılmaya çağırdı. Ayrıca bir dönem Ecevit’le koalisyon yapan ANAP eski Genel Başkanı Mesut Yılmaz ile Ecevit’in kurduğu azınlık hükümetine destek veren DYP eski Genel Başkanı Tansu Çiller’in de törene katılacağı öngörülüyor. Bu iki ismin törene katılması durumunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, SP Genel Başkanı Recai Kutan, Çiller ve Yılmaz uzun bir aradan sonra ilk kez biraraya gelmiş olacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious