Çene ağrısına silikonlu çözüm

Çene ağrısına silikonlu çözüm.5790
  • Giriş : 24.03.2007 / 00:00:00

Uyanınca çeneniz mi ağrıyor, uykunuzda dişlerinizi sıkıyor veya gıcırdatıyor musunuz? Cevabınız evet ise bruksizm hastasısınız

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Bruksİzm hastalığının anormal bir durum olduğunu belirten Doğan Sağlık Grubu Diş Hekimlerinden Dt. Kaan Paray; uyku sırasında kişinin çıkarttığı sesleri uyanıkken bile çıkartamadığını belirtiyor ve diş gıcırdatmanın şiddetinin dişlere ciddi zararlar verdiğini ekliyor.

DİŞLER SALLANIR
Birbirine sürekli olarak bir basınçla sürtünen dişlerin belli bir süre sonra minelerinin zarar gördüğünü, hatta diş boylarının kısaldığını belirten Dt. Paray uzun vadede önlem alınması gerektiğinin önemine dikkati çekiyor. Çene kemiğinin gücü ile oluşturulan bu basınçla diş köklerinde meydana gelen gevşemeler ile dişler sallanmaya başlıyor ve zarar görüyor. Dişlerin diş etlerini baskılaması ile diş eti dokuları zarar görüyor ve ilk dokunuşta kanayabiliyor.

STRESE SON
Stresİnİz devam ettiği sürece dişlerinizi sıkacak ve gıcırdatacaksınız. Stresle baş edemiyor ve diş sağlığınızı yitirdiğinizi düşünüyorsanız mutlaka diş hekiminize başvurmalısınız. Silikon esaslı bir maddeden ve sizin çene yapınıza özel yapılan gece plakları uykuda dişlerinizi sıkmanızı engelliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious