Cep gaspına müebbet

  • Giriş : 11.05.2006 / 00:00:00

Gaziosmanpaşa'da 17 yaşındaki Oğuzhan Baydak'ı cep telefonunu gasp etmek için bıçaklayarak öldüren sanıklardan İsmail Ekici müebbet hapse, diğer sanık K.Y. de 22 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Eyüp 2'nci Ağır Ceza Mahkemesinde dün görülen duruşmaya, tutuklu sanıklar İsmail Eskici ile olay tarihinde 18 yaşından küçük olan K.Y. katıldı. Duruşmada, Baydak'ın öğretmen babası Burhan Baydak ve annesi Mualla Baydak ile yakınları da hazır bulundu. Mahkeme heyeti, Eskici'yi cinayet suçundan dolayı müebbet hapis cezasına, 'gaspa teşebbüs' suçundan da 4 yıl 2 ay hapis cezasına, K.Y.'yi de aynı suçlardan dolayı yaşının da küçük olmasını dikkate alarak toplam 22 yıl 9 ay 10 gün hapis cezasına çarptırdı.

Arbede çıktı
Mahkemenin bulunduğu koridorda sanıkların yakınları ile Baydak'ın yakınları arasında arbede yaşandı. Adliyeye bıçakla girmeye çalışan bir kişi de kapıdaki görevliler tarafından yakalanarak gözaltına alındı.
Duruşma sonrası, Baydak'ın yakınları ile sanık yakınları arasında adliye koridorunda kısa süreli arbede çıktı. Polislerin müdahalesiyle ayrılan taraflar, daha sonra adliyeden uzaklaştırıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious