Cep telefonları çocuklara zararlı

  • Giriş : 28.10.2006 / 00:00:00

Dahiliye uzmanı Dr. Hayati Yavuz, cep telefonlarından yayılan radyoaktif dalgaların çocukları daha fazla etkilediğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eskişehir Özel Anadolu Hastanesi dahiliye uzmanlarından Dr. Hayati Yavuz, cep telefonlarından yayılan radyoaktif dalgaların beyin ve sinir hücrelerine zarar verdiğini belirtti. Cep telefonlarından yayılan radyoaktif dalgalardan çocukların daha fazla etkilendiğini kaydeden Dr. Yavuz, “İlköğretim çağındaki çocukların cep telefonu taşımamaları gerekir” dedi.

Günlük yaşamda insanların cep telefonlarının yanısıra kullandıkları çeşitli elektronik eşyalardan da zarar gördüklerini ifade eden Dr. Hayati Yavuz, “Televizyon, bilgisayar ve benzeri elektronik cihazlar belirli oranda insan sağlığına zarar veriyor. Bir de bunlara insanların sürekli olarak yanlarında taşıdıkları cep telefonları eklendiğinde zarar daha da fazlalaşıyor. Uzun süre cep telefonu taşımak ve bu telefonlarla konuşmak beyin ve sinir hücrelerinin yıpranmasına, baş ağrısına ve insanların asabi olmasına neden oluyor” diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious