Cep telefonu hırsızlığı kameraya takıldı

  • Giriş : 15.05.2007 / 00:00:00

Kars'ta bir cep telefonu bayiinde meydana gelen hırsızlık olayı güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Polis görüntülerden tespit ettiği zanlıyı ararken, işyeri sahibi ise hırsızı ihbar edene sürpriz hediyeler vereceğini açıkladı.

Kars merkez Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Sema Damla İletişim adlı cep telefonu bayiinde geçtiğimiz gün hırsızlık olayı meydana geldi. Öğle saatlerinde işyerinin önüne gelen zanlı önce içeriyi kontrol etti, sonra da alışveriş bahanesiyle içeriye girdi. İşyeri sahibi Metin Haliloğlu ile telefonlar hakkında sohbet eden zanlı daha sonra telefon kapağı istedi. Bu esnada tezgahın üzerinde bulunan cep telefonunu gözüne kestiren zanlı alışveriş bahanesi ile işyeri sahibini içeriye gönderdi. Peşine de oğlu İsmail Haliloğlu'nu (12) içeriye gönderen zanlı, cep telefonunu bulunduğu yerden alarak kendisine daha yakın bir yere koydu. Bu esnada açık olan ve içerisinde hat olan telefonu büyük bir cesaretle kendisine yaklaştıran zanlı daha sonra işyeri sahibinden telefon kapağı istedi. Bir yandan da dışarıyı kontrol eden zanlı dükkanda küçük çocuğun olduğuna aldırış etmeden cep telefonunu koyduğu yerden alarak cebine indirdi. Daha sonra da aldığı cep telefonu kapağının parasını ödeyen zanlı hiçbir şey olmamış gibi elini kolunu sallaya sallaya dükkandan çıktı.

Olaydan bir süre sonra cep telefonunu bulamayan Metin Haliloğlu müşterilerden şüphelendi ve güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi. Yaklaşık fiyatı 600 YTL olan telefonun içindeki hat ile birlikte çalındığını gören Haliloğlu, durumu polise bildirdi.

İşyeri sahibinin kardeşi Yılmaz Haliloğlu, kendisinin içerde oturduğu sırada abisi Metin Haliloğlu'nun kasada olduğunu ifade ederek, içeriye bir şahsın girdiğini ve abisinden cep telefonu kapağı istediğini söyledi. Kendilerinin içerde telefon kapağı aradığı sırada müşterinin tezgahta bulunan küçük çocuğu oyaladığını aktaran Yılmaz Haliloğlu, daha sonra olanları şöyle anlattı: "Buradaki yeğenimi şarj cihazı bahanesiyle içeri gönderdi. Gözüne kestirdiği telefonu alarak bilgisayarın arkasına koydu. Sonra da telefonu oradan aldı ve cebine koydu. Olaydan bir saat sonra telefonun olmadığını anladık. Kamera kayıtlarından hırsızlık olduğunu gördük ve durumu polise ve jandarmaya bildirdik. Zanlıyı ihbar edenlere sürpriz hediyemiz olacak."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious