Cep telefonu kanseri 2,5 kat arttırıyor

Cep telefonu kanseri 2,5 kat arttırıyor.15003
  • Giriş : 14.12.2008 / 20:17:00

Cep telefonlarını elinden düşürmeyenlere kötü haber. Konuşurken yayılan dalgalar beyin tümörlerinin oluşumunu 2.5 kat arttırıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Cep telefonlarının insan hayatına yönelik tehdidi konusunda yapılan araştırmalar her geçen gün daha da somut verileri ortaya koyuyor. Sağlık Bakanlığı Kanser Dairesi Başkanı Dr. Murat Tuncer'den, "cep"ten yayılan elektro manyetik dalgaların yol açtığı zarara ilişkin ciddi uyarı geldi. Dr. Tuncer, cep telefonu frekanslarının yaydığı dalgaların, beyin tümörlerinin oluşumunu 2.5 kat arttırdığına işaret ederek, cep telefonlarından mümkün olduğunca uzak durulması uyarısında bulundu.

ÇOCUKLARI UZAK TUTUN

Sürekli vücutta taşınması nedeniyle cep telefonu frekanslarının zarar verme olasılığının yüksek olduğuna işaret eden Dr. Tuncer, "Elektro manyetik dalga yayan cihazlardan vücuda en yakın taşınan cep telefonları, bu nedenle en çok zararı onlardan alıyoruz" dedi. Dr. Tuncer, yapılan araştırmalara göre önümüzdeki yıllarda cep telefonlarının daha ciddi zararlarının ortaya çıkabileceğini, bu nedenle çocukların korunmasının çok önem taşıdığını bildirdi.

TAKVİM

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*