Cep telefonu tutkunlarına özel haber!

Cep telefonu tutkunlarına özel haber!.9306
  • Giriş : 02.09.2008 / 23:43:00
  • Güncelleme : 02.09.2008 / 23:42:26

Farklı Faal Group Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Aydın, GSM sektörünü Haber Aktüel'e değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

HABER AKTÜEL - 'Telefonum sen çok yaşa' kampanyası ile bir ilke imza atan Farklı Faal Group, TTN Marka tüm cep telefonlarına Ömür Boyu Garanti veriyor. Üretici garantisinin bitiminden sonra cep telefonunun bakım, onarım ve değişim güvencesi, TTN life koşulları içinde kullanım ömrü süresince devam ediyor. Önümüzdeki günlerde piyasaya sürmeyi planladığı 3 SİM kartlı cep telefonlarıyla da dikkatleri üstüne çekmeyi başaran Farklı Faal Group Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Aydın, GSM sektörünü değerlendirdi.

 

- GSM pazarına nasıl girdiniz?

 

2002 yılında İstanbul'dan Antalya'ya geldim. İstanbul'da cep telefonu işini bırakmıştım ama, Antalya'ya gelince GSM sektöründen kopamadım. Çünkü çok yenilikçiydim. Bu konuda çok idealistim. Antalya'da eşimle birlikte Farklı Faal adında bir firma kurdum. Aynı zamanda doğum günüm olan 15 Haziran 2002 tarihinde şirketi faaliyete geçirdik. 2002 yılından bu güne kadar da, Antalya'nın Türkiye genelindeki GSM pazarını değiştirdik. Üretici ve markaların Antalya pazarı yüzde 3-5 arasında değişirken bizim girmemizle Antalya'nın Türkiye'de genelindeki payı yüzde 17'ye yükseldi. Bizim sayemizde Antalya pazarı, üretici markasında yüzde 12-13 büyüme gerçekleştirdi. Bunun üzerine bir çok üretici firma Antalya'ya yatırım yapmaya başladı. Kısaca GSM'i İstanbul'dan Antalya'ya taşıdık.                        GSM PAZARININ YÖNÜN DEĞİŞTİRDİK

 

- Türkiye pazarına niçin Antalya'dan açıldınız?

 

Antalya'da hem tatil yapabileceğimi hem dinlenebileceğimi hem de çok rahat çalışabileceğimiz düşündüm. Burada performansımızı çok iyi kullandık. Akşam olduğunda burada tatil yapabiliyoruz. İstanbul tecrübemizde avantajımızdı. Antalya'dan GSM pazarının yönünü değiştirdik.

 

- Sektörde ilk yılınız... Hızla ilerleme kaydeden cep telefonu sektöründe hedeflediğiniz başarıyı yakalamaya başladınız mı?

 

Şu an daha yolun başındayız. Sistem de çok yeni. 3G çıktığı zaman öyle telefonlar oluşturacağız ki, evinize gittiğinizde internet bağlantınızı yapacak. Dışarıya çıktığınızda da cep telefonu olarak kullanabileceksiniz. Evde ev telefonu, işte iş telefonu şeklinde kullanılabilecek bir sistem üzerinde çalışmaları yapıyoruz. Şu an Turkcell ve Vodefone bu konuda bir markaya yatırım yapıyorlar. Biz onun muadili olan bir telefonu kendi üretimimizle getireceğiz. Biz de 3G pazarında olacağız.- İş ve sosyal hayatı kolaylaştıran ürünleriniz mevcut. Daha çok yoğun tempoda çalışan iş adamları mı oluşturuyor müşteri kitlenizi?

 

Biz ürünlerimize ömür boyu garanti gibi değişik bir katma değer koyduk. Aynı zamanda çalınmaya, kırılmaya karşı da sigortalı. Ürünlerimizi son kullanıcıya her türlü malzemelerini bir paket içinde sunuyoruz. Ömür boyu garanti vereceğiz. Nasıl vereceğimizi hep merak ediyorlar. Türk toplumunun neye ihtiyacının olduğunu ve kullanması gereken özelliklerinin ne olduğunu en iyi biz biliyoruz. Bir işadamının bir evde çalışan kadının, kısaca her kesimine hitap eden modellerimiz var. Ben yıllardır perakende mağazacılık yaptığım için tüketicinin neyi istediğini hangi özelliklerinin olmasını istediğini iyi biliyorum.

 

NOKİA VE SAMSUNG BİZİ CİDDİYE ALARAK İZLİYOR

 

Ürünleri Türkiye'ye yönelik üretiyoruz. Fakat dünyanın çeşitli ülkelerden distribütörlük teklifleri geliyor. Bunlarla ilgili değerlendirmeleri biraz daha zamana bırakacağız. Nokia ve Samsung bizi ciddiye alarak izliyor. Dünya GSM devlerine Türkiye'de de bir dev olduğu mesajını vermek istiyoruz. Öncelikli hedefimiz Türkiye pazarı. Türkiye'deki en uygun telefonu da biz üreteceğiz. En ucuz cep telefonunu biz satacağız. Ömür boyu garantili 39 YTL'ye telefon satacağız.  Türkiye'de 13 megapiksel kamera özelliği taşıyan ilk telefonu biz getiriyoruz. Cebit fuarıyla birlikte tüketiciyle buluşacağız.- Koleksiyonunuzda bulunan telefonlar teknik ve estetik açıdan şık ve kullanışlı. Koleksiyona yeni katılacak telefonlar olacak mı?

 

Şu anda 6 modelimiz var. Yaklaşık bir ay önce Amerikan General Electrics'in Türkiye GSM distribütörlüğünü aldık. GE, Türkiye pazarın ilk defa bizimle giriyor. Türkiye'deki dağıtımını biz yapacağız. Mesela TV'li olan ürünümüz şu anda dört gözle bekleniyor. Telefonlarımızın tamamı Türkçe karakteri uyumlu olarak hazırlandı. Zarafetin içerisine tüm özellikleri yerleştirdik.   

 

Satışı destekleyen aktivasyonlar içinde Ömürboyu Garanti ve cep telefonu sigortası uygulamanız mevcut. Müşteri üzerinde etkisi istediğiniz gibi oldu mu?

 

Ömür boyu garanti tüketiciye büyük güvence veriyor. Ürün satışında ömür boyu garanti önemli bir unsur. Tüketici de bunu algıladı. İnsanlar aldıkları ürünün sorunsuz olmasını istiyor.                        TÜRKİYE PAZARININ YÜZDE 10'UNA TALİBİZ

 

- D 550 İ SAR ölçümlemesinde düşük değer göstererek, insan sağlığını düşünen teknolojisiyle kullanıcıların dikkatini çekti mi?

 

Şu ana kadar sadece D 550 modelimizin satışı 45 bini geçti. Bir buçuk ayda tek modelden 45 bin adet sattık. Bu da bizim kullandığımız slogan ve firmamızın güvenirliğini gösteriyor. Biz 6 modelle Türkiye pazarının yüzde 10'una talibiz.

 

- İnternetteki reklam mecralarında reklamlarınız yayınlanıyor. İnternetin gücünü nasıl buluyorsunuz?

 

İnternet reklamlarının geri dönüşümü çok fazla oluyor. İnsanlar artık internetle bütünleşti. İletişim bilişimden daha önce gidiyor.  

 

- Kısa ve uzun vadede hedefleriniz neler?

 

Kısa vadede pazarın yüzde 10'una hakim olmak uzun vadede de 70 milyonu telefon sahibi olmayı hedefliyoruz. Bununla ilgili bütün çalışmaları yapıyoruz. Türkiye'den doğan dünyaya satan bir üretici firma olacağımıza inanıyorum.

 

FARKLI FAAL GROUP

 

İki Sim Kartlı telefon pazarına iddialı giren Farklı Faal Group , temsilciliğini yürüttüğü,  TTN Mobile ve WND markaları ile, cep telefonu pazarında yüzde 20'lik paya sahip, çift sim kart alanında, 2009 yılı ilk çeyreğinde  pazarın en büyük oyuncusu olma iddiasını sürdürüyor. Sektörünün öncüsü olma vizyonu ile hareket eden Farklı Faal Group, yeni ve güçlü markası TTN MOBILE ile de, dünyada ilk ve tek, 3 SIM KART aynı anda aktif, cep telefonu patentine sahip.

 

2008 Haziran ayı içerisinde 4 farklı rengiyle pazara sunulan TTN Mobile D550; 2 hat aynı anda aktif çift sim kart özelliği, 2.0 MP kamera, 2.0 inch ekran, MP3 zil sesi, Hand-free MP3-MP4, FM Radyo ve Bluetooth özelliklere sahip. 20 Ağustos'ta ise, TTN Mobile TV Serisi modellerinden,  En ince TV'li  DSX 900 (12.5 mm kalınlık) modelini müşterilerine sunmaya hazırlanıyor. Cristal Bright Ekran, Dual Sim Kart, Bluetooth, MSN ve Java desteği telefonun teknolojik özellikleri arasında yer alıyor.

 

İlkleri Türk tüketicisi ile buluşturmaya hızla devam eden Farklı Faal Group, 7-12 Ekim tarihleri arasında  yapılacak olan Cebit Fuar'ında Türkiye' de bir ilki daha gerçekleştirmeye hazırlanıyor. FX 500 Modeli, MSN ve Java özelliğini destekleyen  Projeksiyonlu telefonu pazara sunmaya hazırlanıyor. IQ serisinde yer alan, DS 950 modeli ile, çift sim kart , 3.2 megapixel kamera, 2 Bluetooth, MSN, Java ve çalındığında haber verme özelliği ile müşterilerini yeni teknolojilerle buluşturmaya devam ediyor. Dünyada ilk defa bir Türk üreticisinin aldığı patentle, çok kısa sürede Türkiye'de Farklı Faal Group tarafından satışa sunulacak 3 Sim Kartlı ürün, aynı zamanda yine ilk defa Türkiye Cumhuriyetleri ve birçok farklı ülkelerde ülke distribütörlüğü verilerek TTN MOBİLE markasıyla satışa sunulacak. İlk ve tek çift yüzlü telefon patentine sahip WND, WIND DUO serisi ile her yıl 60'ın üzerinde ülkeden 8 binin üzerinde adayın yarıştığı Dünyanın en prestijli tasarım ve dizayn ödüllü RED-DOT Product Design 2008 ödülüne layık görüldü. WIND DUO serisi , Çift yönlü telefon özelliğinin yanında, Dual Sim Kart, 2.0 Kamera, Email, Li-polymer batarya özelliği ve Bluethooth özelliği ile tüketiciler ile buluşuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*