Cep telefonu yasağına Kayserili çözüm

Cep telefonu yasağına Kayserili çözüm.10803
  • Giriş : 11.05.2009 / 17:12:00

Kayseri'de okullarda cep telefonu yasağının ardından öğrencilerden gelen 'ailemle görüşmem lazım' talebine ilginç çözüm.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kayseri'de okullarda cep telefonu yasağının ardından öğrencilerden gelen 'ailemle görüşmem lazım' talebi üzerine ankesörlü telefonlardan 1 dakikalık ücretsiz konuşma olanağı sağlandı.

Kayseri İl Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Ayata, eğitimi olumsuz etkilediği için okullara cep telefonu getirmeyi yasakladıklarını söyledi.

Yasağı hiçbir zaman çözüm yolu olarak görmedikleri için alternatif çözümler üzerinde bir süredir çalıştıklarını anlatan Ayata, bu çalışmalar kapsamında öğrencilere okullarda bulunan ankesörlü telefonlardan 1 dakikalık ücretsiz konuşma olanağı sunduklarını kaydetti.

Bu şekilde öğrencilerin 'ailemle görüşmem gerekiyor' bahanelerini de ortadan kaldırdıklarını vurgulayan Ayata, "Yasak koymayı hiçbir zaman çözüm olarak görmedik. Ancak okulda cep telefonu kullanımı öğrencinin dikkatini dağıtarak derse konsantre olmasını engelliyor ve psikolojisini bozuyordu. O yüzden okullara telefon getirmeyi yasakladık ve ankesörlü telefondan ücretsiz konuşma olanağı sağlama çalışmasına başladık. Türk Telekom ile yürütülen çalışmayla tüm okullarımıza birer ankesörlü telefon konuldu. Konulan telefonlarla öğrenci ve öğretmenler şehir içi 1 dakikalık görüşmeyi ücretsiz yapabiliyor" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*